Bu Ülkenin “Üç Harfliler Sorunu” AKP, MHP ve RTE’dir.

3
Prof. Dr. Orhan Yılmaz

——————————————————–

Seçimmetre: İktidarın değişmesine 109 gün kaldı

——————————————————–

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 7 Aralık 2022 Çarşamba günü düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirmişti. 

Bu ülkede zamların da, enflasyonun da, hayat pahalılığının da, yolsuzluğun ve yoksulluğun da tek sorumlusunun bizzat Cumhurbaşkanı ve ortakları olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu;

-“Evet, bu ülkenin bir ‘üç harfliler sorunu’ vardır. O üç harfliler de AKP’dir, MHP’dir ve maalesef RTE’dir.” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün başına yumruk atmasını hatırlatan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

-“Bu darbı gerçekleştiren milletvekilinin ‘Mecliste bunlar olur, ben özür dilemeyeceğim’ demesini, geldiğimiz noktanın ne kadar vahim olduğunu idrak etme bakımından dile getirmek istiyorum. 

Gerçek gündemler konuşulmasın diye, her gün bir başka suni gündem üretiliyor ve adeta bir ‘sis bombası’ sürekli olarak gündemin orta yerine bırakılıyor. 

Muhterem arkadaşlarım; işte bu haftanın sis bombası da ‘marketler zinciri’ üzerinden kopartılan fırtına oldu.

Ekonomimiz alev almış, kriz her geçen gün daha da derinleşiyor; ama krizle mücadele etmesi gerekenler, krizi değil algıyı yönetmenin peşinde koşuyor. 

Siz elektriğe, gaza ardı adına zam yapacaksınız, üretim maliyetlerini üç ayda üç katına çıkaracaksınız; sonra ekmek fiyatları artınca fırıncıyı, gıda fiyatları artınca marketçiyi suçlayacaksınız.

‘Üç Harfli Marketleri’ fırsatçılık yapmakla itham edeceksiniz. Çok net ifade ediyorum; bu ülkedeki en büyük fırsatçı, bu iktidarın bizzat kendisidir. 

Evet, bu ülkenin bir ‘üç harfliler sorunu’ vardır. O üç harfliler de AKP’dir, MHP’dir ve maalesef RTE’dir.

Beştepe’deki birkaç bin dönümlük arazide her şey yolunda olabilir; ama ülkemizin her bir sokağında, her bir mahallede, her şehirde ve semtte insanlar artık en temel ihtiyaç maddelerini alırken iki kere düşünmek zorunda kalıyor. Türkiye’de herkesin aslında gidişattan memnun olduğunu zannediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Karamollaoğlu, “Sosyal medyadaki profilini; kişiselleştirilmiş gündemden çıkarıp Türkiye gündemine bir alması ve sonra ‘keşfet’e tıklaması. İşte o zaman her şey ayan beyan ortaya çıkacak, gerçekleri görecektir. 

Türkiye gündeminin; KHK mağdurlarından, atama bekleyen öğretmenlerden, hayat pahalılığından, yüksek enflasyondan, işsizlikten, adaletsizlikten, liyakatsizlikten, değer kaybeden Türk lirasından, konut krizinden, EYT’lilerden, memur zammı bekleyenlerden, akaryakıta gelen zamlardan ve çok daha fazlasından oluştuğunu bizzat kendisi görecektir.” şeklinde konuştu.

Yaşamaya başladığımız 2023 yılında, AKP, MHP ve RTE üç harflilerinden 14 Mayıs tarihinde kurtulmamız dileği ile yazımı sonlandırıyorum… 

İlgili basın toplantısının video bağlantısı:

3 YORUMLAR

  1. Sayın Karamollaoğlu doğru tespitte bulunmuş. Bu Ülkede iyi giden şeyleri sahibi iktidar, kötü giden şeylerin müsebibi dış güçle, yersen!

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz