Büyük çaplı işten çıkarmalar planlanıyor..

0

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Meta’nın bu hafta büyük çaplı işten çıkarmalara gitmeyi planladığı bildirildi.

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberinde, Meta’nın bu hafta çalışanlarını büyük ölçekli işten çıkarmalar hakkında bilgilendirmeye hazırlandığı aktarıldı. Haberde, sosyal medya şirketinin planlı işten çıkarmalarının binlerce çalışanı etkilemesinin beklendiği kaydedildi.

Konuya ilişkin çarşamba bir duyuru yapılmasının planlandığı belirtilen haberde, bu durumun şirketin 18 yıllık tarihinde gerçekleşen ilk geniş çaplı işten çıkarmalar olacağı ifade edildi.

Meta’nın işten çıkarmaya gideceği haberi, ABD’li birçok teknoloji şirketinin işten çıkarmaya gittiği veya işe alımlarına ara verdiği bir dönemde geldi.

ABD’li e-ticaret devi Amazon, geçen hafta, ekonomik görünüm nedeniyle kurumsal iş gücündeki pozisyonlar için işe alımlara ara verme kararı almıştı.

Apple’ın da harcamaları yavaşlatarak işe alımların çoğuna ara verdiği bildirilmişti. Mobil araç çağırma uygulaması Lyft ise çalışanlarının yüzde 13’ünü işten çıkaracağını açıklamıştı. Twitter da şirketin Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından işten çıkarmalara başlamıştı.

Musk, kararsız seçmene Cumhuriyetçilere oy verme çağrısında bulundu

Sosyal medya platformu Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, kararsız seçmeni yarınki ara seçimlerde Cumhuriyetçi adaylara oy vermeye çağırdı.

Musk, Twitter hesabından yarın düzenlenecek Kongre ara seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamasında kararsız seçmenlere hitap eden Musk, “Güç paylaşımı, iki partinin de en kötü uçlarını törpüler, bu nedenle de başkanlığın Demokratlarda olduğu göz önüne alındığında, Cumhuriyetçi bir Kongre için oy vermeyi öneriyorum.” ifadesini kullandı.

Musk, aşırı Demokrat ya da Cumhuriyetçilerin asla karşı taraf için oy vermeyeceğine işaret ederek, “Bu nedenle göreve kimin geleceğine asıl karar verenler kararsız seçmenler olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

ABD, 435 sandalyeli Temsilciler Meclisinin tamamı ile 100 sandalyeli Senatodaki 35 koltuk için yarın sandık başına gidecek. Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almıştı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz