Çankaya Köşkü’ndeki liderler toplantısı sona erdi; terörle kararlılıkla mücadele edilecek

0

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Çankaya Köşkü’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası üç lider ortak basın açıklaması yaptı. Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, toplantıda terörle mücadele konusunun Türkiye’de siyaset üstü bir konu olduğunu gördüklerini ifade etti. “Parti görüşü, düşüncesi farklı olabilir ama terörle mücadele konusunda kararlılık, gerek CHP’de gerek MHP’de gerekse de AK Parti’de devam etmektedir.” diyen Yıldırım, toplantıda geniş kapsamlı değerlendirmeler yaptıklarını söyledi.

Yıldırım, “Suriye, Irak ve yurt içindeki konuları sayın genel başkanlarla paylaştık, düşüncelerini dinledik. gayet verimli bir toplantı oldu.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise teröre karşı hep birlikte ortak tavır takınma konusunda fikir birliği olduğunu ifade etti. Öneriler konusundaki düşüncelerini Başbakana aktardıklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Terör bir insanlık suçudur, teröre karşı 80 milyonun ortak tavır alması gerekmektedir. Türkiye süratle olağan bir sürece gelmeli ve terörü bitirmelidir. Terör bir ortak sorundur ve ortak soruna karşı ortak mücadele edilmesi gerekir. Bu mücadeleye kim önayak oluyorsa her türlü katkıyı vermek durumundayız.” değerlendirmesinde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Başbakanın çağrısı üzerine terörle mücadeleyi değerlendirmek amacıyla yapılmış olan toplantının milletin beklentilerine cevap verecek bir olgunluk içerisinde gerçekleştiğini söyledi. Bahçeli, “Siyasi partiler kesin bir acımasızlıkla mücadele edilmesini talep etmektedir. Sayın Genel Başkana ve Başbakan’a teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz