Çekici insanların yalnız kalmasına neden olan şeyler!

0
Rabia Güner

Çekici olarak nitelendirilen insanların büyük bir bölümü yalnızlık çekiyor. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için çekici insanların yalnız kalmasına neden olan şeyleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Güzel ya da yakışıklı olan insanların hayatları dört dörtlükmüş gibi düşünürüz. Fakat bu doğru değildir. Özellikle de aşk konusunda! Peki bu kadar çekici olup, nasıl aynı zamanda yalnız olabilirler?

Güzel/yakışıklı olmaları göz korkutucu

Ücretsiz Yolda Ceketli Siyah Balıkçı Yaka Giyen Adamın Seçici Odak Fotoğrafı Stok Fotoğraflar

Bazı insanlara çekici insanlarla konuşmak imkansız gibi geliyor. Çünkü çekici olmayan insanlarla yapılan iletişimin çok daha kolay olduğunu düşünüyorlar! Güzel ya da yakışıklı insanlar göz korkutuyor.

Bunun sebebi de kimsenin biri tarafından reddedilmek istememesi. Bu yüzden de özellikle çekici olan insanlardan uzak duruluyor ve iletişim kurulmuyor. Tüm bu etkenlerin varlığı da çekici insanları yalnızlığa mahkum ediyor.

Yalnız olmadıklarının düşünülmesi

Ücretsiz Alışveriş Torbaları Tutan Bir Kadın Fotoğrafı Stok Fotoğraflar

Yaygın bir düşünce var. Çoğu insan çekici birinden hoşlandığında kesin sevgilisi var diye düşünür. Bir diğer düşünce ise onu çok kişi beğeniyor, bana bakmaz düşüncesi oluyor. Bu yüzden de hiç şans verilmeden konunun üstü kapatılıyor.

Çekici insanların yalnız olmalarının en büyük sebeplerinden biri de bu! İlişkisinin olmadığından emin olunsa bile güvenilmez görünüyor. Bir yandan da çapkın imajı var, diyebiliriz. Çekici insanların işi hiç kolay değil!

Kibirli olduklarının sanılması

Ücretsiz Mavi Blazer Ve Beyaz Elbiseli Gömlek Beyaz Duvara Eğilerek Giyen Adam Stok Fotoğraflar

Bazı insanlar hem çekici hem de utangaç olabilir. Bu kişilik özellikleri sebebiyle yeni insanlarla tanıştıklarında ve sınırlara özen gösterdiklerinde yanlış anlaşılır. Çünkü bu davranışları kibirli ve umursamaz şeklinde yorumlanır.

Bu yüzden de bu insanlar için çekici olmak, avantaj olmamaktadır. Aksine yalnız kalmalarına sebep olan ciddi bir dezavantajdır. İnsanların önyargılı olmaması bu noktalarda büyük önem taşır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz