CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu: ‘Fethullah Gülen CHP’ye bağış yaptı’ diye basına gösterilen belge sahtedir

0

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Fetullah Gülen’in CHP’ye bağış yaptığı iddialarına cevap verdi.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Erdoğdu, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili kurulan Meclis Araştırma Komisyonunun Başkanı Reşat Petek’in raporun açıklanması sırasında gazetecilere gösterdiği CHP’ye ait bağış makbuzunun sahte olduğunu ve bu iftirayı yargıya taşıyacaklarını ifade etti.

“Türkiye’deki kontrollü darbenin kontrollü raporu açıklandı.” diyen Erdoğdu, şunları söyledi: “Bu kontrollü darbenin kontrollü raporunun açıklaması tarihi bir sahtekarlıkla, tarihi bir yanıltma ile başladı. Reşat Petek’in, ‘Fethullah Gülen CHP’ye bağış yaptı’ diye basına gösterdiği belge sahtedir. Bu makbuzlar seri halde internet sitelerinde satılmaktadır. Bir çocuk zekasıyla bu makbuz satın alınmış, Fethullah Gülen CHP’ye bağış yapmış gibi gösterilerek sahtekarlıkla tarihi bir olayda CHP’ye iftira atılmaktadır.

050 seri numaralı boş makbuz bu şekilde satın alınmış üzerine Gülen’in CHP’ye bağış yaptığı şekilde bir iftira yapıştırılmış ve bu CHP’ye yamanmaya çalışılmaktadır. O tarihte 5 bin lira, 560 dolar. Bir vaiz maaşı ortada, bugünkü enflasyona getirirsek 5, 6 bin dolar yapıyor. Bu kadar ahmakça ve bu kadar haksızca, vicdansızca, ahlaksızca bu iftiranın atılmasını kınıyoruz. Biz bu iftirayı yargıya taşıyacağız. Kontrollü darbenin kontrollü raporu iftira ile yürümektedir. Reşat Petek’in bu açıklamasını raporun metninde görmedik. Madem bu kadar ciddi bir iddian var, niye rapora yazma cesareti gösteremedin Reşat Petek? Reşat Petek milletimizin aklındaki sorulara cevap verememiştir. Reşat Petek, Genelkurmay Başkanı’nın, MİT Müsteşarı’nın niye komisyona gelmediğini açıklayamamıştır.”

29 Mayıs Pazartesi günü yapacakları basın toplantısında ‘kontrollü darbe’ iddialarına ilişkin bilgi ve belge sunup sunmayacakları konusundaki soruya ise Erdoğdu, “Kontrollü darbe söylemimizin içini biz doldurmayacağız. Zaten hükümet bunun içini doldurdu. Darbeden 4 ay önce Fuat Uğur yazı yazıyor. Tüm detaylarıyla yazdığını göreceksiniz. Komisyon raporunda var mı bu iş? Adil Öksüz nasıl salındı? MİT Müsteşarı’nın, Genelkurmay Başkanı’nın saat 11’de darbeyi bildiğini artık hepimiz biliyoruz. 11’de darbe biliniyorsa gece 11’de Başbakan çıkıp bu millete eşten dosttan öğrendiğini, Cumhurbaşkanı eniştesinden öğrendiğini nasıl söyler? MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı bu bilgiyi Başbakana ve Cumhurbaşkanına vermediyse nasıl görevde kalır? Darbenin pek çok karanlık noktası var. Kontrollü darbe bu konudaki en hafif söylemdir. Yurdunu seven, Allahı’ndan korkan bir insan olarak düşünün bu darbe sizce aydınlatıldı mı? Reşat Petek iki saat konuştu darbe ile ilgili hangi soruya cevap verebildi? Bir iftira ile ikiz kardeşlerini 50 yıl öncesinden CHP’ye yamamaya çalışıyorlar.” karşılığını verdi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz