CHP Sözcüsü Öztrak: YSK’nın gerekçesi, kuzuyu kapan kurdun, kuzuyu suçlaması hikayesinden başka birşey olmayacaktır

0

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), tekrarlanmasına karar verdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptaline ilişkin kararın gerekçesini tamamladı. 200 sayfayı geçtiği belirtilen gerekçeli kararın, 4 üyenin muhalefet şerhini yazmasının ardından kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, şunları söyledi: “Sandık darbesinin üzerinden 14 gün geçti. YSK’nın gerekçeli kararı şuana kadar daha açıklanmadı. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı, gerekçeli kararın bugün açıklanacağını söylemişti. Bugünde basında tamamlandığına yönelik haberler yer alıyor. Bu kararı yazan kim? Söylemiştik, saray.

Şimdi göndermiş 200 sayfalık gerekçeli kararı Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK); 7 tane bu karara evet diyen üyenin bunu imzalaması bekleniyor. Aslında YSK’nın bir tane asıl üyesi var; o da sarayın kibirli kişisi. YSK’daki diğer üyelerin hepsi yedek. Yazılan gerekçe de açık söyleyim; kuzuyu kapan kurdun kuzuyu suçlaması hikayesinden başka birşey olmayacaktır.

Çalınan minare o kadar büyük ki kılıf uydurmak çok zor oluyor. Belli ki çalınan minareye 200 sayfalık kılıf ancak yetmiştir. Tüm bunları yapıp sandığa ve milletimizin izzeti nefsine darbe vuranlar, bir de sıkılmadan milletimizin aklıyla hergün dalga geçiyorlar. Hergün ayrı bir iddia, yalan ve iftira tedavüle sokuluyor. “

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz