Siyasetin yeni tartışma konusu.. CHP’nin “Gerekirse Meclis’ten çekiliriz” açıklaması

0

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin “Gerekirse Meclis’ten çekiliriz” açıklaması beraberinde tartışmayı da getirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Meclis’ten çekiliriz” tarzı söylemin vahim bir söylem olduğunu kaydetti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandum kampanya döneminde çok naif bir dil kullandığını, çok saygılı bir kampanya yürüttüğünü hatırlatan Turan, şunları söyledi:

“Biz de demiştik ki seçim bittiği akşam tekrar CHP fabrika ayarların ageri döner tekrar eski CHP olur demiştik. Nitekim geldiğimiz yerde onu görüyoruz. Halk evet demediği için bunlara halkı aşağılayan, usule itiraz eden ve daha ötesi Meclis’ten çekiliriz tarzı marjinal partilerin yapacağı söylemlere başvurmaya başladılar. Ben ümit ediyorum CHP’nin yöneticileri, seçmenleri bu tarza demokratik olmayan bu dile bir ayar verecektir. CHP’nin sayın Sözcüsü’nün bu konuda söylemiş olduğu iddianın vahim olduğunu temelsiz olduğunu ve tekrar gözden geçireceklerini düşünüyorum. Ötesi bir durum olursa 2019’a kadar yetki aldık biz milletin tabiri caizse emir kullarıyız. Bir başka partinin Meclis’e gelmesi, gelmemesi bunu daha önce biliyorsunuz HDP’de kullandı, denedi, bir dönem ara verdi. Bizim çaımızdan çok önemli değil.”

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ise referandum sürecinde yaşanılan, YSK’nın başını çektiği skandallar üzerine toplumun değişik kesimlerinde tartışmalar görüldüğünü hatırlattı.

Her kesimin görüşlerini bildirmekte olduğunu dile getiren Gök, “Toplumun değişik kesimlerinden CHP’ye böyle bir öneri gelmiştir. Ancak yapılan MYK değerlendirmesinde böyle bir kararın uygun olmayacağı kararına varılmıştır. CHP elindeki bütün meşru imkanları kullanarak Gazi Meclis’i sonuna kadar koruma kararı içerisinde olacaktır.” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz