Cildinizi nemlendirmeye yardımcı olacak gıdalar!

0
Rabia Güner

Bazı insanların cildi fazlasıyla kurudur. Bu yüzden de cildin nemlendirilmesi gerekir. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için cildinizi nemlendirmeye yardımcı olacak gıdalardan bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Cildin sağlıklı olabilmesi için ideal nem dengesine sahip olması gerekir. Fakat bazı insanların cildi fazlasıyla kurudur. Bu nedenle cildi nemlendirmeye yardımcı gıdalardan destek almak önemlidir. Peki, bu gıdalar nelerdir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Tatlı patates

cilt

Kuru cilt sorunu birçok sebeple ortaya çıkar. Bunlardan biri de A vitamini eksikliğidir. Bu yüzden vücudun bu ihtiyacını karşılamak gerekir. Tatlı patates bu ihtiyaç için son derece kurtarıcıdır çünkü tam bir A vitamini deposudur.

Fakat tatlı patatesi makul düzeyde tüketmek gerekir. Çok fazla tüketildiğinde sağlığınızı olumsuz etkiler. O nedenle tüketirken dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü kuru cilt sorununu ortadan kaldırmaya çalışırken, sağlığınızı riske atmış olabilirsiniz.

Kırmızı biber

Dolmalık biber için ücretsiz fotoğraflar

Kırmızı biber önemli bir C vitamini kaynağıdır. Cildinizi nemlendirme noktasında size fazlasıyla yardımcı olur. Tüketirken ister doğrudan isterseniz de başka yiyeceklerin yanında tüketebilirsiniz. Böylece ideal nem dengenizi korumuş olursunuz.

Bunların yanı sıra kırmızı biber, güneş ışınlarına karşı da oldukça koruyucudur. Ciltteki kırışıkları da azaltmaya yarar çünkü vücuttaki kolajen miktarını artırır. Bu yüzden kırmızı bibere tam bir cilt dostu diyebiliriz.

Kivi

Sabah kahvaltısı için ücretsiz fotoğraflar

Kivi tam bir C vitamini deposudur. Çünkü normal büyüklükte olan bir kivi, 64 miligram C vitamini içerir. Bu miktar da oldukça iyidir. Bu yüzden cildinizin nem dengesini korumak için kivi tüketebilirsiniz.

Ayrıca düzenli kivi tüketmek sadece cilt sağlığını korumakla da kalmaz. Göz sağlığınız için de yararlıdır. Fakat her şeyin fazlasının zarar olduğunun tekrar altını çizelim.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz