Cinayete ilişkin 3 gözaltı!..

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

Ankara Valiliği, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Gözaltına alınanlardan birinin, cinayetin faili olduğu değerlendiriliyor.

Açıklamada, “Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti faillerinden olduğu değerlendirilen 1 kişi ve olaya karışan 2 kişi olmak üzere, 3 kişi gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili diğer kişi ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ettirilmektedir.” denildi.

Akademisyen Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin başlatılan soruşturma devam ediyor. 

Öte yandan cinayete ilişkin AK Parti ve MHP’den henüz bir açıklama gelmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise şunları ifade etti: 

“Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesine, dostlarına başsağlığı diliyorum. Devlet, bu cinayeti tümüyle aydınlatmalıdır. Sokakları karıştırmak isteyenlerin oyunlarına düşülmemelidir.”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Hain bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı, akademisyen Doç.Dr.Sinan Ateş’in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Bu menfur saldırının failleri derhal ve mutlaka ortaya çıkarılmalıdır.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Zorlu’nun bu paylaşımını retweet yaptı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Ankara’da silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı akademisyen Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Fail veya failler bir an önce yakalanmalı, cinayet akıllarda hiçbir soruya yer bırakmayacak şekilde aydınlatılmalıdır.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ve endişeyle öğrendim. Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet, ailesine ve camiasına sabır ve başsağlığı diliyor; saldırının tüm yönleriyle aydınlatılmasını temenni ediyorum.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: Siyasal iklimin zehirlenmeye çalışıldığı böyle bir dönemde menfur bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları E. Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet diliyorum. Başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen: Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Ankara’nın göbeğinde sokakta bir infaz gerçekleşiyor. Ne MHP, ne de Ak Parti’den kınama değil, başsağlığı dileği bile yok. Maktulün kimliğine bakınca bu durum tek kelime ile KORKUNÇ!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ: Bu ülkenin başkentinin orta yerinde bir insan öldürüldü. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı idi. Aynı zamanda bir akademisyendi. Ve ayrıca Ülkü Ocakları eski gn başkanı idi. Bu iktidar döneminde siyasetçilere ve de özellikle muhalif siyasetçilere iki yol bırakıldı:

Ya suikaste/saldırıya uğrayıp öleceksiniz ya da itibar suikastlerine düçar bırakılıp tutuklanacaksınız, cezaevlerine atılacaksınız. Bu cinayetin gerçek fail ve azmettiricilerinin de tıpkı diğer saldırı ve cinayetler gibi üzerine gidilmeyeceğini biliyoruz, maalesef!

Şimdi iktidara desem ki bu cinayeti ortaya çıkarmak devletin namus ve haysiyet meselesidir. Biliyoruz ki kulaklarının üstüne yatacaklar ve bir iki tetikçiyi yakalayıp çözdük ya diyecekler. Biz gelince çözeceğiz. Katledilen Sinan Ateş’e rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz