Çocukları teknolojiden korumanın yolları!

0
Rabia Güner

Günümüzde çocukların çoğu dışarıya çıkıp oynamak yerine vaktinin çoğunu teknoloji ile geçiriyor. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için çocukları teknolojiden uzak tutmanızı sağlayacak bazı ipuçları derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Çocukların çoğu oyunları sadece bilgisayar ya da telefon oyunlarıyla bağdaştırıyor. Fakat bu çocukların gelişimi için sağlıklı değil. Peki, çocuklar bu oyunlar yerine neleri tercih edebilir? İşte anne ve babaların çocuklarını teşvik etmesi için hazırladığımız 3 öneri…

Paten

Ücretsiz anne, arka plan bulanık, çocuk içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar

Anne ve babalar çocuklarını okul tatillerinde bilgisayar oyunları yerine paten kaymaya teşvik edebilir. Paten öğretmek bazen anne ve babalara 90’lar modası gibi gelse de bu teşvik çocuklarınızı oldukça olumlu etkiler.

Örneğin bu sayede çocuk arkadaşları ile sosyalleşerek, doğanın tadını çıkarır. Hem eğlenir hem de kendini sağlıklı bir şekilde geliştirecek alana sahip olur. Fakat çocuğa bu konuda dikkatli olması gerektiğini ve kask gibi gerekli takımları ihmal etmemesi gerektiğini de aşılamalısınız.

Yürüyüş

Ücretsiz Kiz, Topluyor, çiçekler Stok Fotoğraflar

Çocuğun gelişiminde doğanın yeri çok önemlidir. Bu yüzden anne ve babaların çocuğunu doğada yürüyüşe teşvik etmeleri gerekir. Zaten çocuklar keşfetmeyi sevdikleri için bu anlarda oldukça eğlenecektir.

Hem böylelikle doğa yürüyüşünde çocuğunuzla keyifli zaman geçirip, temiz havadan faydalanabilirsiniz. Bu çocuk için bilgisayarın başında geçireceği süreden çok daha verimli olacaktır.

Park

Ücretsiz Sarı Ve Siyah Akülü Matkap Tutan Gri Pantolonlu Kişi Stok Fotoğraflar

Anne ve babalar çocuklarını parka götürme konusunu ihmal etmemelidir. Çünkü parklar çocukların keyifli zamanlar geçirdiği ortamlardan biridir. Ayrıca parkların yanı sıra su parkları da çocuklar üzerinde olumlu etki yaratacak değişikliklerden biridir.

Çocuğunuzun teknoloji ile geçireceği zamanı bu sayede çok daha verimli geçirmesini sağlayıp, sosyalleşmesine de katkı sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz