Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tansiyon dengesizliği geçirdim..

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayram Namazı için geldiği Mimar Sinan Cami’sinde kısa süreli rahatsızlık geçirdi. İlk müdahale sağlık ekipleri yaptı.

Cami çıkışında açıklama yapan Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün özellikle şekere dayalı bir tansiyon dengesizliği geçirdik. Hamdolsun kısa sürede toparlandı. Şu anda iyi bir konumdayım. Ve programımıza Haliç Kongre merkezinde özellikle parti tabanımızla yapacağımız bayramlaşma töreniyle devam edeceğiz. Birliğimiz, beraberliğimiz bizim için çok çok önemli. İnşallah bu bayramımız bir milat olacaktır. Bununla birlikte alemi İslam’da yeni bir dönemin başlangıcı olsun istiyoruz. Adeta tüm İslam dünyasında bir parçalanma, bölünme havası estirmek isteyenler var. İnşallah Ramazan Bayramıyla birlikte farklı bir uyanışa vesile olacaktır.”

Katar kriziyle ilgili bir soruya ise Erdoğan, “Bir defa konuyla ilgili şu anda Katar’ın 13 maddeye yönelik tavrını, Türkiye olarak biz hem takdir ediyoruz hem benimsiyoruz. Takdir ediyoruz, bir defa bu 13 maddeyle ilgili yaklaşımı biz uluslararası hukuka aykırı buluyoruz. Zira devletler arası hukukta ülkelerin egemenlik haklarına bu denli bir saldırı olamaz. Burada adeta bir devletin egemenlik haklarına saldırı söz konusu ve bir devletin kendi tasarruf alanına girecek kadar bir ileri gidiş söz konusu. Böyle bir şeye kalkıp da onların diliyle bakmak, yaklaşmak bana göre çok çok yanlış. Hele hele Türkiye’nin 2014 itibarıyla savunma iş birliği yapmış olduğu Katar’la attığı bu adıma müdahil olmak çok çok çirkin bir yaklaşım.” karşılığını verdi.

Kılıçdaroğlu’nun performansının sorulması üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onu kendine soracaksınız, bana niye soruyorsunuz? Yürüyen o, bir yorgunluk var herhalde.” karşılığını verdi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz