Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, İstiklal Harbi’nden sonraki en büyük mücadelesini veriyor

1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın toplu açılış töreninde konuştu.

Fırat Kalkanı Harekatı’nda El Bab’da şehit olan 16 askere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Erdoğan, bu mücadelenin sıradan bir mücadele olmadığına dikkat çekti. “16 şehidimiz oldu, 200’e yakın DEAŞ’lı orada öldürüldü.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

Ülkemizi sürekli tehdit altında tutanlara karşı artık duramazdık ve bunun gereğini de yapıyoruz. Dünyanın ve bölgemizin yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı şu kritik dönemde, eğer durmaya kalkarsak kendimizi bulacağımız yer, Sevr şartlarıdır. Halbuki biz hala Lozan’daki kayıplarımızın üzüntüsüyle yaşayan bir milletiz. Açık konuşmak lazım; Türkiye, İstiklal Harbi’nden sonraki en büyük mücadelesini veriyor. Bu mücadele; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet mücadelesidir.

Geçmişteki mücadelelerin aksine bugün asimetrik bir saldırı ile karşı karşıyayız. Terör örgütleri, bu kavganın sadece piyonlarıdır. Bizim asıl mücadelemiz arkalarındaki güçlerdir. Bu güçler, hassas noktamız olarak neremizi görüyorlarsa oraya yükleniyorlar. Şu anda içinde bulunduğumuz durum bambaşka. Bugün ülke ve millet olarak bekamızı, geleceğimizi, istiklalimizi güvence altına alma mecburiyetiyle karşı karşıyayız. Onun için 79 milyon, diğer tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak geleceğimiz için bir ve beraber hareket etmeliyiz.

1 Yorum

  1. Paki bu duruma kim getirdi diye sormazlarmi?
    Ben sorayı.Sayın Cumhur Başkanı, 14 yıldır bu ülkeyi yöneten siz olduğnuza gore bunu siz herkesede iyi bilirsiniz.
    Sayın Cumhurbaşkanı bu ülkeyi bu duruma kim getirdi?Veya bu duruma kim sebeb oldu?
    Sakın feto demeyin! Biz fetoya değil size oy veriyoruz, onu için bunu size sormak tabii ki millet olarak en doğal hakkımız olsa gerek.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz