Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yaşadığımız dönem en az İstiklal Harbi kadar önemlidir

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 32. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan’ın değindiği bazı konular şöyle:

20 Temmuz 2015 tarihinden bu zamana PKK ile mücadelede verilen şehit sayısı 1178. DEAŞ saldırısında verdiğimiz şehit sayısı 300 civarında. 15 Temmuz’da 248 şehidimiz var. Fırat Kalkanında 17 şehidimiz var.

Örgütün kaybı ise 9 bin 500’ü buldu. Bunların arasında eli kanlı elebaşları da yer alıyor. Bölücü örgüte yönelik 40 bini aşkın gözaltı, 10 bin 500’ün üzerinde tutuklama var.

DEAŞ ve PYD kayıpları ise 1800’e yakındır. FETÖ’den tutukluların sayısı 40 bini geçti. Öte yandan biliyoruz ki bunların hepsi piyondur. Hiçbir ihaneti cezasız bırakmadık, bırakmayacağız. Hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız.

Yaşadığımız dönem en az İstiklal Harbi kadar önemlidir. Kritik hayati sonuçlar doğuracak ehemmiyettedir. Ülkemiz üzerinde çok sinsi oyunlar oynuyor. Üst akıl dediğim şey, hergün yeni şeytanlıklarla karşımıza çıkıyor.

Bu bir güç savaşıdır. Bizim insanımız zor oyunu bozar der. Sevr’i paçavraya çevirmeyi başardık. Bugün yaşadıklarımız da Sevr’in bir parçasıdır. Bugün adı konulmamış bir Sevr tehdidiyle karşı karşıyayız. 80 milyon tek milletiz. Kimse bize o paçavraları bayrak diye yutturmasın.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz