Cüneyt Arkın hayatını kaybetti..

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

Unutulmaz filmleriyle Türk sinemasına damga vuran Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. 85 yaşındaki Arkın, hayatını kaybetti.

Cüneyt Arkın’ın vefatına ilişkin Liv Hospital’dan yapılan açıklamada, sanatçının kalbinin durması nedeniyle hastaneye geldiği belirtilerek şunlar ifade edildi: “Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın, kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği Liv Hospital’da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın’ın ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.”​​​​​​​

Usta oyuncu Cüneyt Arkın hayatını kaybetti

Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır olan ünlü oyuncu 1937’de Eskişehir’de doğdu. İlk evliliğini 1964’te Güler Mocan ile yapan Cüneyt Arkın’ın bu evliliğinden kızı Filiz doğdu. Evliliği kısa süren Arkın, 1970’te Betül Işıl ile evlendi. Bu evliliğinden de Murat ve Kaan adlı iki oğlu dünyaya geldi. Asıl mesleği doktorluğu bırakan Arkın, 1963’te oyunculuğa başladı. Birçok filmde rol alan usta oyuncu, çok sayıda da ödül aldı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz