Daha anlamlı bir seyahat için öneriler!

0
Rabia Güner

Bazı seyahatlar su gibi akıp gidiyor ve ne ara bittiğini bile anlamıyoruz. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için daha anlamlı seyahat için bazı öneriler derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Her şeyi biraz yavaşlatmalısınız

Güzel bir tatil için 10 uyarı - Acıbadem Hayat

Zaten yoğun ve yorucu bir tempoda yaşam sürüyoruz. Tatil ise sizin dinlenmeniz için bir moladır ve orada da aynı tempoyu sürdürmek doğru değildir. Görmeniz gereken her yeri görmek için koşturmak ve sürekli bir şeylerle uğraşmak sizi tatilde de yoracaktır. Bu yüzden yavaş, sakin ve tadını çıkara çıkara vakit geçirmeniz daha iyi olacaktır. Bir yeri en ince ayrıntısıyla hatırlamak on yeri hatırlamayacağınız şekilde gezmekten çok daha iyidir.

Daha dikkatli yemelisiniz

Gelecek yıl 5 gün izin alarak 28 gün tatil yapmak mümkün

Diğer kültürlerin tatlarını deneyimlemek, tatilin en büyük zevklerinden biridir. Fakat farkında olmadan yemek yerken de acele ederiz ve yemeğin keyfini çıkaramayız. Eğer yemeğin tadını çıkarmak ve hafızanıza kazımak istiyorsanız, yavaş yavaş yemelisiniz. Bu sayede yemeklerde ince farkların daha iyi ayırdına varabilirsiniz. Üstelik tatilde kilo almanın da böylece önüne geçebilirsiniz.

Daha fazla yürümelisiniz

2018'de 9 gün tatil olacak mı? – Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri,  Turktime Haber Portalı

Ne kadar yürürseniz o kadar hareket eder ve telefondan uzak kalırsınız. Böylelikle de şehirdeki insanları incelemek, yapıları incelemek daha mümkün hale gelir. Dünyanın güzelliklerini daha yakından görebilirsiniz. Bir şehri tanımanın en iyi yolu orada yavaş ve dikkatli bir şekilde yürümektir.

Kaynak: Vogue

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz