Daha mutlu olmak için yapabileceğiniz 6 tüyo!

0
Rabia Güner

Hepimizin zaman zaman mutsuz anları olabiliyor. Yaşamın içinde mutlu olmak için çabalayıp dururken, aslında çok küçük şeylerin farkındalığını kaybediyoruz. O yüzden biz de daha mutlu olmak için yapabileceğiniz 7 tüyoyu ele aldık. Gelin, birlikte göz atalım!

Kişisel bir mantra oluşturun!

Sabahları uyandığınızda aklınıza gelen ilk düşünce çok önemlidir. Eğer bu pozitif bir şey değilse, sakın düşünmeyin. İç sesiniz ve kelimeleriniz günün geri kalanındaki ruh halinizi belirlemede oldukça etkili. Kişisel modunuzu yükseltecek, sizi motive edecek bir cümle kurun ve bunu üç kez tekrarlayın. Bu olumlu bir telkin, hedef ya da espri bile olabilir, hiç fark etmez. Bunun yüzünüze gülümseme, bedeninize enerji getirecek bir şey olmasına özen gösterirseniz, o cümle gün boyu sizinle olacaktır.

C vitamini seviyenizi yükseltin!

Portakal ve mandalinayı en yakın arkadaşınız yapın çünkü C vitamininin mod yükseltici özelliği bulunuyor. Bu yüzden işe gitmeden çok mutsuz hissediyorsanız, kahve içmeyin. Onun yerine bir tane portakala uzanın. Bu küçük adımla otomatik olarak çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız ve gününüz çok daha güzel geçecek.

Renkler konusunda iddialı olun!

Bazı kişiler renkler söz konusu olduğunda daha natürel ve soft renkleri tercih eder. Ancak bu bazen ilham verici olmaktan uzaktır. Görsel açıdan güçlü renkler, ruh halini etkiler. Evinizde ya da işyerinizde mutlu ve enerjik hissetmek bir seçime bakıyor; canlı ve parlak renkler!

Birikim yapın!

Maddi durumumuz günlük hayatımız üzerinde ve ruh halimiz üzerinde büyük rol oynar. Para mutluluk satın alamaz ama yavaş yavaş birikim yaparak mutluluk ve huzur seviyenizi artırabilirsiniz.

Vücudunuza hareket getirin!

Tembellik insanı mutsuzluğa sürükler. Bu yüzden aktif bir yaşam tarzını oturtmak şart! Düzenli egzersiz yapmak sağlık faydalarının yanı sıra stres seviyesini azaltır. Sizlere çok daha mutlu bir yaşam sunar.

Kendinize bir kral/kraliçe gibi davranın!

Kimseden sizi şımartmasını beklemenize gerek yok çünkü bu işi kendi başınıza yapmanıza kimse engel olamaz. Kendinize zaman ayırmak ve kendinize özen göstermek mutluluğun sırlarından bir tanesi, asla ihmal etmeyin!

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz