Daha sağlıklı beslenme rutini için yapılacak değişiklikler!

0
Rabia Güner

Sağlıklı beslenmeyi günlük hayata almak zor gibi görünebilir ama bu doğru değildir. Biraz kararlı ve iradeli olarak daha sağlıklı beslenme rutini oluşturabilirsiniz. Biz de sizler için yapabileceğiniz bazı değişiklikleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Beyaz ekmek yerine çavdar ekmeği

Dengeli Beslenme Nedir, Hangi Besinlere Yer Verilir? - Diyetten Fazlası

Beyaz undan uzak durmamız gerektiğini biliyoruz ve bu sağlıklı bir beslenme rutini için atlanmaması gereken önemli bir konudur. Fakat beyaz ekmeği hayatınızdan çıkarmakta oldukça zorlanıyorsanız çavdar ekmeğini deneyebilirsiniz. Beyaz ekmeğe kıyasla daha sağlıklıdır. Örneğin lif açısından daha zengindir.

Hamur pizza yerine karnabahar pizzası

Sağlıklı Beslenme Ve Diyet

Karnabahar son zamanlarda alışık olduğumuzdan daha farklı şekillerde kullanılabiliyor. Örneğin sebzelerden yapılan pizza sayılabilir. Glütensiz, düşük karbonhidratlı ve ketojenik olan karnabahar pizzasını farklı şekillerde yapabilirsiniz. Üstünü farklı sebzelerle süsleyebilirsiniz. Bu tarifler son zamanların popüler tariflerinin başında geliyor çünkü sağlıklı olması onu tercih edilir kılıyor.

Cips yerine çiğ sebzeler

Sağlıklı Beslenme | Adana Ortadoğu Hastanesi

Zaman zaman canımız tatlı ya da cips gibi atıştırmalıklar ister. Fakat bunlar sağlığımız açısından iyi değildir. Üstelik sınırlamak da kolay olmadığından dikkat edilmesi gerekir. Bu tarz can çekmelerine karşı kale cipsi ya da fırınlanmış sebzelerden destek alabilirsiniz. Böylelikle sağlığınız için çok büyük yarar sağlamış olursunuz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz