Davutoğlu: Cumhur İttifakının siyaseti de ilişkileri de kayıt dışı

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. “Erdoğan ve Bahçeli’nin altında onların peşinden sürüklenip milletvekili olmak için birtakım şeyler elde etmek için sürece girenler, şimdi yeni partileri buna eklemleyerek seçim ittifakı kurdular.” diyen Davutoğlu, şunları söyledi:

“Bunun kayıtlı bir metni var mı? Bu kayıt dışı bir ittifak. Siyaseti de kayıt dışı, ilişkileri de kayıt dışı. Cumhur İttifakı kayıt dışı, Millet İttifakı mutlak kayıtlı. Vergi kaçıran mükellefler gibi bunlar. İşte bu iki ittifakın mücadelesi var ortada. Bir tarafta şeffaf şekilde ilkelerini koymuş, bir tarafta kimin ne dediği belli olmayan, otoriterlikte anlaşmış Cumhur İttifakı var.

Beştepe Perinçekçilerin işgali altında. Erdoğan’a oy vererek Beştepe’ye kimleri oturttuğunuza bakın. Oradan ayrıldık bizim yerimize Bahçeli’yi, Perinçek’i aldı Erdoğan. Size niye oradasınız diyenlere siz hala niye o yolsuzların arasındasınız, niye hala o yolsuzluklara bulananları savunuyorsunuz. Niye Perinçek’in, Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranların yanındasınız. Geri adım atmak yok. Hiçbir arkadaşımın savunmacı olmasını istemiyorum. Beni dahi savunmayın. Şu anda hesap sorma makamındayız, savunma makamında değiliz. Geri adım atmak yok. Verdiğimiz mücadelenin bütün sicili açıktır.”

Gelecek Partisi kurulduğu günden bu yana maruz kaldıkları saldırılara ve kendilerine yönelik ambargolara ilişkin “Kolay gelmedik bugünlere” ifadesini kullanan Davutoğlu, “Sinan Ateş’i şehit eden çakallar, Selçuk Özdağ’ı da şehit etmeye kalktı ve sonra salıverildiler. Biz peşini bırakacak değiliz. Hiçbir dosya kapanmadı. Ne Sinan Ateş dosyası ne kendini devlet zanneden mafyatik yapıların dosyası kapanmadı. Birçok arkadaşımız mahkeme önüne çıktı. Neymiş? Damat beyefendi hazretlerinin psikolojisi bozulmuş. Sadece psikolojisi değil başka şeyler de bozulacak. Onların çarkı bozulacak arkadaşlar.” diye konuştu.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz