Davutoğlu: Robotlaşan bakanlar ve bürokratlar kurtaramaz

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün istifası ve TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer görevden alınmasını değerlendirdi.

“Resmî Gazete hayat dersi veriyor herkese.” diyen Davutoğlu, “Adaletin özü vicdani cevher, istatistiğin özü matematiksel gerçekliktir. Vicdandan ve gerçeklikten kopanları, robotlaşan bakanlar ve bürokratlar kurtaramaz. Suça ortak olmayın.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi: “Şahıs ve ailesi, TÜİK bürokratını anında çöpe attı. Bunların suçlarına ortak olan bürokratlar, geç olmadan bu yoldan dönün. Başınıza aynısı gelecek. Suçlar sırtınızda yeni iktidara merhaba diyeceksiniz!”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da “Gece vaktinde tek kişinin imzasıyla alınan kararlarla yönetilen bir ülke de ancak bu kadar olur. Adalet Bakanı değişiyor, enflasyon oranları açıklanmadan evvel TÜİK Başkanı görevden alınıyor, sebebini bilen yok. Otoriter ittifak karanlıktan ülkeye zarar vermeye devam ediyor. Atamaları geçtim, bir de ağlayarak günlüğüne yazacağı şeyler için Resmî Gazeteyi kullanıyor. Hukuki karşılığı olmasa da Cumhurbaşkanlığı makamına yakışmasa da…” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz