Deniz Hanım’ın gelmesine çok sevindim

0

Sözlerime başlarken genel yayın yönetmenimiz Sinan Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Gazetede yazmaya başladığım zaman Sinan Bey bana gazetede her kesimden ve her düşünceden yazarlarımız olacak dediğinde açıkça söylemem gerekirse pek inanmamıştım.

Nasıl inanabilirim ki.

İnanmamıştım, çünkü gazeteye baktığımda muhafazakâr bir gazete olduğunu görmüştüm. Bundan dolayı da yazılarımdan rahatsız olunacağını düşündüm. Bazı fikirlerimin de yönetimi ve okuyucuları rahatsız edeceğini de.

Öyle düşünmem de çok normal.

Çünkü farklılıklara, başka fikirden olanlara yapılan davranışları gördükçe korktum.

Yanıldım.

Bu yüzden Sinan beye teşekkür etme ihtiyacı hissettim.

Ocakmedya gazetesinin geldiği bu durumdan çok memnunum.

Neden?

Çünkü gazetemizde kadın yazarların sayısı artıyor.

Deniz Hanım da aramıza katıldı, Ne kadar sevindiğimi anlatamam. Hele LGBT ile ilgili yazısı da çok ama çok hoşuma gitti.

Özgürlüklerin sürekli kısıtlandığı, insanların ayrıştırıldığı ve cinsel yönelimlerinden dolayı insanların öldürüldüğü bir ülkede bu cümleleri ifade etmesi çok cesurca, tebrikler.

Zaten kendisi de yazdı: ‘Toplantıların elbette ilk gündem maddesi “ne olacak bu eşcinsellerin, transların hali”nden ibaretti. Hatta; “Ne yapsak da, bu insanları şiddetten, öldürülmekten kurtarsak”tan ibaretti…’

‘Lezbiyen ve gey. Bazı arkadaşlar bu isimlerin baş harflerini Ankara’da Kaos GL şeklinde dergiye de dönüştürecekti. Artık LG olmuştuk. Fakat o da ne, bazı arkadaşlar, “Ya biz aslında karşı cinsimizden de hoşlanıyoruz” demesin mi? Hayda buyur burdan yak. Ciddi bir sorun. Neyse ki, onlara da isim bulmak zor olmadı: “Biseksüel”. Olduk mu LGB. (Bulduk dediğime bakmayın, batıdan hazır geliyordu bu isimler) Derken bir gün polis şiddetinden illallah getiren bir grup “travesti” ansızın toplantılara teşrif etmesin mi? Allah var onlara isim bulmakta hiç zorlanmadık, çünkü isimleriyle gelmiştiler zaten. Şanlı Türk basınının(!) “Travesti Terörü” manşetleri atarken empoze ettiği isim. Hoş onlar da bu isimden pek şikayetçi değildi hani. Hayatta kalmaya çalışanın aklına isim nasıl gelsindi ki.

Neyse ki sonradan akıl edip travesti yerine “trans” demeyi uygun gördük. Artık terör örgütümüzün(!) ismi de hazırdı: LGBT….’

Aslında Deniz hanımın yazısını alıp tekrar köşemde yayınlanmasını isteyebilirdim, o kadar çok hoşuma gitti.

Neden bu kadar hoşuma gitti diye merak ediyorsunuzdur sanırım.

O halde ben de itiraf edeyim.

Ben de kendimi biseksüel olarak nitelendiriyorum.

Belki de yazılarımdan bunu anlamışsınızdır ama ben Deniz hanımın gazetemize gelmesinden güç alarak itiraf etmek istedim.

Oh rahatladım.

Genel yayın yönetmenimize ‘açıklayabilirim de’ dediğimde, ‘siz bilirsiniz’ demişti. Galiba zaman bu zamanmış.

Teşekkür ederim Deniz Hanım.

Varlığınızla bana güç verdiniz ve eminim ki gazeteye de güç katacaksınız.

Hoşça kalın

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz