Depremde 100 asker hayatını kaybetti..

0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 100 askerin hayatını kaybettiğini belirterek bir üsteğmen ile asteğmene ise ulaşılamadığını açıkladı.

“Deprem sabah 04.20’de olduktan sonra birliklerimize gereken ikazları yaptıktan sonra, burada Hatay Serinyol’da, bir binamızın yıkıldığını, 3 askerimizin şehit olduğu haberini aldık.” diyen Akar, şöyle devam etti: “Buraya geldiğimizde diğer yerlerde meydana gelen olayları da dikkate aldığımızda 100 silah ve mesai arkadaşımızın hayatını kaybettiğini öğrendik. 66 yaralımız var, birçoğu taburcu oldu. Bir asteğmen ve asteğmenimize ulaşamadık. DNA testleri dahil akraba görüşmeleri dahil 2 silah arkadaşımıza da ulaşmanın gayreti içindeyiz.

Acı çok büyük olduğu için bizim gerçekten acılarımız karıştı. Bir tarafta silah arkadaşlarımızın durumuyla ilgilenirken daha da çok üzerimize düşen görevler vardı. Arkadaşlarımız burada acılarını bir kenara bırakıp, ailelerinden kayıp olanlar dahil, arama kurtarma faaliyetlerinde vatandaşlara yardımcı oldu.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz