DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan: Üreticilerimizin bankalara olan kredi borçları faizsiz olarak ertelenmelidir

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı. Twitter hesabından yazan Babacan, şunları ifade etti:

“Koronavirüs salgını, tarımsal üretimin ve tarımda kendi kendine yeterli olmanın önemini bir kez daha ortaya çıkardı. Yüksek girdi maliyetlerine ve her türlü zorluğa rağmen azim ve inançla üretmeye devam eden 5 milyon tarım üreticimize şükranlarımızı sunuyorum. Tarlada, bahçede, ahırda gece gündüz demeden çalışarak evine, ailesine ve ülkemize üretimle destek veren çiftçilerimizin, Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum. Unutmayalım: Çiftçilere destek, soframıza bereket demektir. Çiftçilerimize yönelik çözüm önerilerimiz:

Hükümet, üreticilerimizin dikim yapacağı bu dönemde, ilaç, gübre ve tohum desteğini üreticilere süratle sağlamalıdır. Çiftçilerimizin yaşadıkları mağduriyeti önlemek için 2019 yılı desteklerinin hepsi acilen ödenmeli, 2020 destekleri ise avans olarak verilmelidir. Üreticilerimizin bankalara olan kredi borçları süratle faizsiz olarak ertelenmelidir. Tarımsal işletmelerin rahat bir nefes alması için faizsiz ‘Üretime Devam Kredisi’ bir an önce hayata geçirilmelidir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz