Diğerlerinin gözünde sizi daha az çekici gösteren 7 şey!

0
Rabia Güner

Çekicilik denildiği zaman akla ilk olarak dış görünüş geliyor ama çekicilik yalnızca dış görünüşten ibaret değil. Biz de sizler için bu konuya farkındalık yaratmak istedik ve diğer insanların gözünde sizi daha az çekici gösterebilecek 7 şeyi sıraladık. Gelin, birlikte göz atalım!

Güzelce dinlenmemek

8 saat uyuyan biriyle 30 saat uyumayan birini görürseniz, durum daha açık anlaşılacaktır. Uykusuz insanlar, daha sağlıksız ve daha az çekici algılanıyor. Uykusuz insanların sarkık göz kapakları, kırmızı gözleri, göz altı morlukları ve soluk tenleri gibi faktörler, kişileri daha üzgün gösteriyor.

Çok hızlı, çok açık olmak

Yeni tanıştığınız birine her şeyinizi anlatıyorsanız, insanların gözünde daha az çekici oluyorsunuz. Söz konusu özellikle flört olduğunda daha az bilgi paylaşmak daha merak uyandırıcı oluyor.

Fazla sarılmak

Potansiyel partnerinize biraz daha alan yaratmak için belli bir mesafe daha çekici olabiliyor. Sürekli fiziksel temas, çoğu insanda olumsuz bir etki bırakabiliyor. Biraz alan yaratıldığında çiftlerin arasındaki çekim daha fazla artıyor.

Kaba olmak

İfadesiz, olumsuz ya da nötr bir yüz de genelde az çekici bulunuyor. İnsanların bu ifadelerden ziyade, daha samimi ve sıcak buldukları insanlara doğru çekildiği biliniyor.

Çok fazla stresli olmak

Stresli insanlar genelde daha az çekici görülüyor. Kortizol seviyemiz yükseldiğinde, vücudumuz ve yüzümüz şişmeye başlıyor ve doğal görünüşümüzden uzaklaşıyoruz.

Diğer insanlara karşı ilgisiz olmak

Çevresindeki insanları görmezden gelen ve ilgi göstermeyen insanlar da daha az çekici bulunanlar arasına giriyor. Üstüne üstlük bu durum kabalık olarak da algılanıyor.

Mizah yoksunluğu

Araştırmalara göre ne kadar komikseniz o kadar çekicisiniz çünkü kimse somurtkan insanlardan hoşlanmaz. Bir de kişi yapılan espriden anlamadığında iyice gözden düşmeye müsait biri olarak algılanıyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz