Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bundan sonra da sınırımızın ötesindeki YPG, PKK teröristlerini temizleyeceğiz

0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Kumluca ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve iş adamları ile Kale Kule Tesisleri’nde bir araya geldi.

Cumhur İttifakın Türkiye’ye karşı içeriden ve dışarıdan saldıranlara, içeriden ihanet edenlere, dışarıdan Türkiye’yi sarsmaya çalışanlara, engel çıkaranlara karşı da kurulduğunu belirten Çavuşoğlu, kimseyle husumetleri bulunmadığını, hedeflerini Türkiye’yi büyütmek, milleti hak ettiği seviyeye her anlamda çıkartmak olduğunu söyledi.

Başka bir ittifak daha kurulduğunu, onun kendilerini ilgilendirmediğini anlatan Çavuşoğlu, şunları ifade etti: “Milletimiz kararını verecek. Kim milletin hayrına ittifak kurdu, kim yıkmak, yakmak, devirmek, ülkeyi bölmek için ittifak kurdu, bunu milletimiz görüyor. Kim nereden talimat alıyor, kim teröre hizmet ediyor, hepimiz görüyoruz. Bizim Kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz yok. Onlar bizim birinci sınıf vatandaşımızdır. Bizim sorunumuz dağdaki teröristlerdir. Onlardan talimat alan, onların şehirlerdeki uzantılarıdır. Bugüne kadar nasıl mücadele ettiysek, bundan sonra da sandıkta da mücadelemizi yapacağız. Dağlarda da inşallah o teröristleri çukurlarına, inlerine gömmeye devam edeceğiz.

Seçimler, Türkiye’nin istikrarı, bekası için de önemli. Bu seçimde sizlerin verdiği destekle Türkiye’nin istikrarı daha da güçlenecektir. Türkiye Cumhuriyeti olarak yanıbaşımızdaki yangın yerlerinde de huzuru, barışı geçirmek için çalışıyoruz. Dün Cumhurbaşkanımızla Soçi’deydik. Suriye’de ateşkesin devamı için, siyasi çözüm için anayasa komisyonu dahil, sınırımızın öbür tarafındaki teröristleri bertaraf etmek için tavrımızı ve düşüncelerimizi ortaya koyduk. Bugüne kadar Afrin’nde Fırat Kalkanı’nda nasıl teröristleri temizlediysek, DEAŞ, PKK, YPG, El Nusra fark etmez.

Terörist, teröristtir. Bundan sonra da sınırımızın ötesindeki YPG, PKK teröristlerini temizleyeceğiz. Öyle de böyle de temizleyeceğiz. Bunun kaçarı alternatifi yoktur. Biz tüm dünyada küresel bir aktörüz. Artık sahada da güçlüyüz, masada da güçlüyüz. Sahada kazandıklarımızı masada kaybetme devri bitti, geçti artık. Diplomasi ile diplomasi müzakere ise müzakere uzlaşı ise uzlaşı. Yeri geldi tepelerine binmek gerekiyorsa tepelerine binme ne gerekiyorsa. Hangi dilden anlıyorlarsa. O yüzden bizlere güvenin.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz