Düz bir karın için detoks suyu tarifleri!

0
Rabia Güner

Düz bir karın, birçok insanın hayalidir. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için bazı detoks suyu tariflerini derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Suyunuza hem lezzet katmak hem de daha sağlıklı olmak mümkün… Son zamanlarda daha çok gündeme gelen detoks suları, özellikle fit bir vücuda sahip olmak için kullanılıyor. Kolay hazırlanışı da tercih edilmesindeki etkenlerin başında geliyor.

Karabiber

Tane Karabiber Kg, , Makbul - Fiyatı ile Makbul'de.

Karabiber, vücudu toksinlerden arındırıyor. Yağ yakma noktasında da oldukça etkili olan karabiber, detoks sularında sıklıkla tercih ediliyor. Üstelik erken yaşlanmayı ve kalp hastalıklarını önlüyor. Bilinen diğer faydaları ise kolesterol seviyesini düşürmesi ve metabolizmayı hızlandırması!

Hazırlanışı: Bu tarifi hazırlamak için yarım yemek kaşığı taze çekilen karabibere ihtiyaç var. Daha sonra bu karabiberi, 1 yemek kaşığı rendelenen zencefil ile karıştırmak gerekiyor. Ardından 1 yemek kaşığı da bal eklenerek karıştırmaya devam edilmeli. Hazır hale gelen karışımından bir kaşık alarak, kaynatılmış suya eklenmeli. Tercihen ek olarak, karışımın içine limon da atılabilir!

Biberiye

Biberiyenin Bilinmeyen Faydaları Nedir? Biberiye Neye İyi Gelir, Faydaları  ve Zararları Neler?

Biberiyenin sindirim sistemi üzerinde birçok olumlu etkileri vardır. Ayrıca hafıza da güçlendiren biberiye, detoks tariflerinde sıklıkla tercih ediliyor.

Hazırlanışı: 1 litre suyun içine bir sap biberiye ve 2 adet limon atılarak başlanıyor. Bunlar karıştırıldıktan sonra, yaklaşık 2 saat buzdolabında bekletilerek içime hazır hale geliyor.

Sarımsak

Ücretsiz çanak, kapatmak, Sarımsak içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar

Sarımsak tüketmenin sağlık üzerinde birçok faydası bulunuyor. Bunlardan bir tanesi bağışıklık sistemini güçlendirmesi. Bir diğeri de vücudu toksinlerden arındırması. Fakat bazen sarımsak yemek istemiyor olabilirsiniz. Tam da bu noktada detoks suları çok etkili oluyor!

Hazırlanışı: Öncelikle 2 adet sarımsak ince dilimlenip, 10 dakika bekletiliyor. Sonrasında 500 ml suya atılıp, 2 saat bekletilerek içime hazır hale geliyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz