Düzgün uykunun güzellik açısından faydaları

0
Rabia Güner

İster bir parti ister bir düğün olsun, en iyi şekilde görünmeniz gereken büyük bir etkinliğiniz olmuştur. Bir ihtimal de birisinin taze ve ışıltılı olmak için ‘güzellik uykunuza’ ihtiyacınız olduğunu önerdiğini duymuşsunuzdur. Genel olarak, iyi dinlenmiş olmanın yalnızca günlük yaşamınız için değil, aynı zamanda uzun süreli refahınız için de birçok genel faydası vardır.

Ancak, ‘güzellik uykusu’ terimi ne kadar doğru? İnsanların iyi ve uzun bir uykuyu teşvik etmek için kullandıkları akılda kalıcı bir terim mi, yoksa düzgün uykunun güzellik açısından faydaları var mı? Görünüşe göre geceleri iyi bir dinlenmenin görünüşünüzü daha iyi hale getirdiğini kanıtlayan araştırmalar var. Güzellik uykusu hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin…

Daha İyi Bir Cilt Elde Etmeye Yardımcı Olur

Düzgün uyumadığınız zaman cilt sağlığınız önemli ölçüde kötüleşir. Cilt gün boyunca birçok zararlı strese maruz kalır. Uyuduğunuzda hormonlarınız çalışmaya başlar ve cilt iyileşmeye başlar. Yeterince uyumadığınızda, cildin iyileşmesi için yeterli zaman olmaz. Cildiniz bir miktar hasarla karşılaştığında, art arda birkaç gece iyi bir uyku onarmaya yardımcı olabilir.

Erken Yaşlanmayı Önler

Cildimizin genç yaşta bile yaşlılık belirtileri göstermeye başlamasının birçok nedeni var. Bunu önlemek için basit bir çözüm, uygun bir uyku programına sahip olmaktır. Uyurken epidermise kan akışı artar, bu da kolajen oluşumunu artırır. Bu, cildin sarkmasını ve kırışmasını önler. Yani ne kadar çok uyursanız, o kadar çok kolajen oluşur ve bu da kırışma olasılığını azaltır.

Kilo Kaybına Yardımcı Olur

Uyku metabolizmanızı düzenler. Düzgün uyumadığınızda metabolizmanız yavaşlar ve kilo vermeniz zorlaşabilir. Güzellik uykusu sayesinde kilo verebilmeniz mümkün olacaktır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz