E Vitamininin Cilde ve Saçlara Faydası Saymakla Bitmiyor!

0
Rabia Güner

Düşük nem genellikle vücudumuzdaki nemi çalar. Doğal olarak, cildimiz genellikle kuru, pul pul ve kaşıntılı hale gelirken saçlarımız donuk ve hasarlı görünmeye başlar. Bu nedenle, cildinizi ve saçınızı tüm mevsim boyunca sağlıklı, beslenmiş ve iyi görünümlü tutmak önemlidir. İlk adımlardan biri, sağlıklı bir beden ve zihni sürdürmek için gerekli olan vitamin ve mineralleri her gün tüketmektir. E vitamini, vücudunuzun sağlıklı cilt, saç ve kasları koruma noktalarında gereklidir. Sağlıklı bağışıklık düzeylerini destekleme yeteneğinde çok önemli bir rol oynar.

E Vitamininin Cilt için Faydaları:
Pek çok güzellik ürününün bir bileşeni olan E Vitamini, cildi güneş ışınlarının/UV olumsuz etkilerinden koruyan bir serbest radikal temizleyicidir. Antioksidan özellikleri cildinizi besler ve ultraviyole radyasyonun neden olduğu serbest radikal hasarını azaltır. E vitamini ayrıca donuk cildiniz için nemlendirici bir ajan görevi görür. Cildinizin yapısının ve esnekliğinin önemli bir parçası olan kolajenin zarar görme olasılığı daha düşüktür ve yaşlanma belirtilerine karşı korunmanıza yardımcı olabilir.

2016 yılında yapılan bir araştırma, E vitamininin, C vitamini ve retinol gibi antioksidanlarla birleştirildiğinde göz altı morluklarını azaltmada da etkili olduğunu gösterdi.

E Vitamininin Saça Faydaları:
Sadece ciltte değil, E Vitamini de saçınızın iyileşmesine yardımcı olur. E Vitamini saç derinizin mikro sirkülasyonunu ve oksijenlenmesini destekler ve böylece hücresel düzeyde beslenme sağlar. Bu nedenle, E Vitamini sağlıklı saçların korunması için gereklidir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz