Edebiyat tarihine geçen en üretken 5 yazar!

0
Rabia Güner

Hayatına yüzlerce hatta binlerce eser sığdıran yazarlar oldu. Eğer üzerinde çalıştığınız hikayeyi bitirmek için motivasyona ihtiyacınız varsa kesinlikle doğru adrestesiniz! İlham perilerinin gelmesini beklemenize gerek yok. Sizler için gelmiş geçmiş en üretken yazarları ele aldık. Gelin, birlikte göz atalım!

Corín Tellado. Yayımlanmış 4 bin eseri bulunmaktadır.

1927 yılında İspanya’da doğdu. Başarılı yazar, romantik romanlarıyla tanınıyor. İspanyolca konuşulan ülkelerde rekor satışlara imza atmıştır. En çok eser yayımlayan yazar unvanını elinde bulundurmaktadır. Tellado’nun kitapları bugüne dek 400 milyondan fazla satılmış ve kendisi Miguel de Cervantes’ten sonra en çok okunan İspanyol yazar olarak anılıyor. 11 Nisan 2009’da hayatını kaybetti.

L. Ron Hubbard. Yayımlanmış 1084 eseri bulunmaktadır.

1911 yılında dünyaya geldi. Kendisi başarılı bir yazar, iş adamı ve Scientology isimli bir dine dönüşen akımın da mucidiydi. Dünyada en çok yabancı dilde eseri bulunan yazardır ve Guinness Rekorlar Kitabı’na geçmiştir. Toplamda 223 milyonun üzerinde kitabı satılmıştır ve kitaplarında uyuşturucu rehabilitasyonu, eğitim teknolojileri ve suçluların ıslahı gibi konuları kaleme almıştır. 1986 yılında inme nedeniyle hayatını kaybetti.

Ryoki Inoue. Yayımlanmış 1075 eseri bulunmaktadır.

Kökenleri Portekiz’e ve Japonya’ya kadar uzanır. Brezilyalı yazar olan Ryoki Inoue, bugüne dek 1075 eser yayımlamıştır. Guinness Rekorlar Kitabı’nda da en üretken yazar olarak anılmaktadır. Kariyerine 1986 yılında başlamıştır ama buna rağmen binin üzerinde eser yayımlamıştır.

Enid Mary Blyton. Yayımlanmış 800 eseri bulunmaktadır.

1987 yılında Londra’da doğdu. Enid Blyton, konu çocuk edebiyatı olduğunda en popüler isimlerden biridir ve Afacan Beşler, Gizem Avcıları, Gizli Yediler başta olmak üzere pek çok kitap yazmıştır. Yazdığı eserlerden 200’ü günümüzde de basılmaya devam etmektedir. William Shakespeare ve Agatha Christie’den sonra eserleri en çok yabancı dile çevrilen yazardır. 1968 yılında hayatını kaybetti.

Barbara Cartland. Yayımlanmış 723 eseri bulunmaktadır.

1901 yılında Birmingham’da doğdu. Cartland, romantizm akımını benimsemiştir. Eserlerinde aşk ve cinsellik temaları ön plana çıkmaktadır ve en çok satanlar listesine girmiş pek çok romanı bulunmaktadır. Fakat hiçbir romanı beyazperdeye uyarlanmamıştır. 2000 yılında hayatını kaybetmiştir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz