Eğer eşiniz bu davranışları sergiliyorsa dikkat!

0

Saygısız bir koca bulmak zor değil. Yeterince dürüst olmayan veya her zaman partnerine bağıran biri, hayat arkadaşına hiçbir şekilde saygı duymayan bir koca olarak kolayca tanımlanabilir. Bu tür bariz saygısızlık sadece incitici olmakla kalmaz, aynı zamanda partnerde stres ve endişeye neden olabilir. Bu tür bir kişiden haberdar olmak için, dikkat etmeniz gereken bazı uyarı işaretleri var.

İhtiyaçlarınızı görmezden gelmek

Kocanız sizi bir kez bile dinlemeden evlilikteki ihtiyaçlarınızı görmezden geliyorsa, bu büyük bir kırmızı bayraktır. Kocanız her şeyden önce sizi dinler ve sizin onun ihtiyaçlarını karşıladığınız gibi sizin ihtiyaçlarınızı da karşılayabilmelidir.

Seni başkalarıyla kıyaslamak

Diğer insanlarla karşılaştırma yapmak sizi daha iyi olmaya ve hedeflerinize daha hızlı ulaşmaya teşvik edebilir. Ancak çok fazlası gerçekten sağlıksız olabilir çünkü cesaretinizi kırabilir ve kendinizden şüphe duymanıza neden olabilir. Yani, eğer kocanız sizi sürekli başkalarıyla karşılaştırıyorsa, belki onunla konuşmanız gerekir.

Aşırı talepkar

Kocanız çok talepkar olmamalı çünkü sadece kendi ihtiyaçlarını içeren taleplerine başvurmak çok baskıcı olabilir. Evlilik bir değil iki kişiliktir.

Sana hükmetmek

Bu önemli bir kırmızı bayrak. Kocanız ona ait olduğunuz için size patronluk taslamamalı. Seçimlerine saygı duymalı. Kendiniz için ayağa kalkın ve kocanızın size tekrar tekrar hükmetmesine izin vermeyin.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz