Eğer kendinize güveniyorsanız seçim kararı alın!..

0

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Batman 4’üncü Olağan Kongresinde konuştu. “AKP ve küçük ortağı şunu bilsin ki onların hikayeleri çoktan bitti artık yarı yolda kaldıklarını ve ilerleyemediklerini kendileri de biliyor ve bunun farkındalar.” diyen Buldan, şunları söyledi:

“Bunun için HDP’ye saldırmaktan başka bir yol bulamıyorlar ama bunlar da beyhude çabalar. Biz onların her yaptığını yüzlerine vurmak için alanlardayız, sahalarda, meydanlarda, kongre salonlarındayız. Biz diyoruz ki bu ülkede adalet, özgürlük, hukuk ve demokrasi yok. Bunları söylediğimiz için hakkımızda kapatma davaları açıyorlar. Ülkede yaşayan 83 milyon insan adalet, demokrasi özgürlük ve hukukun olmadığını biliyor, peki bu ülkede ne var? Yolsuzluk, talan, hırsızlık yalanla yönetim var, iftira atan iktidar var, halkı sömüren soyan bir iktidar var.

AKP ve MHP hakaret düellosuna girmişler. AKP, HDP için ‘siyasi bir terörist’ kelimesini kullandı, MHP ise ‘demokrasinin yüz karası’ diyerek birbirleriyle yarışıyorlar. Batman’dan sesleniyoruz: Bu ülkenin yüz karası sizlersiniz, zihniyetinizdir. Küçük ortak, her konuşmasında HDP’yi hedef almadan duramıyor, farkında değil ki kendisi artık sıfırın altına düşmüş bir partidir. İlk seçimde yüzde 1’i bile alamaz hale gelmişken Türkiye’nin üçüncü büyük partisi HDP’ye hakareti görev haline getirmiştir.

Ama amaçlarının ne olduğunu biliyoruz. MHP giderken belki yanımda HDP’yi de götürürüm anlayışıyla bu hakaretleri yapmaya devam ediyor. Oysa kendilerinin kapandığının farkında değiller. Şu an MHP diye bir partinin Türkiye halkları nezdinde olmadığını, yüzlerine bakacak yüzlerinin olmayan bir partinin partimizi hedef göstermesine asla izin vermeyeceğiz. Kendileri gittiler, kendileri kapattılar ama HDP geliyor, güçleniyor, büyüyor. İşte onun için bu kadar saldırıyorlar.

Şimdi bu ülkenin en büyük krizlerinin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Kriz üstüne kriz yaratan iktidarın Kürt halkı başta olmak üzere Türkiye halklarının krizden çıkmasının tek yolu seçimlerdir. Şu anda bir ekonomik kriz var, sosyal kriz var, siyasi kriz var. Bütün bu krizlerin müsebbibinin AKP ve MHP olduğunu da hiç kimse unutmasın. Batman halkı asla şunu unutmasın! Ha AKP ha MHP, ikisinin de birbirinden farkı yoktur, al birini vur ötekine.

Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş, bu kadar basit. Şimdi krizlerden bahsederken elbette Kürt sorunundan, çözülmeyen bir sorundan mutlaka bahsetmek gerekiyor. Ülkenin en büyük sorunu olan Kürt sorunu çözülmeyi bekleyen ve her gelen iktidarın çözmeden gittiği ama kendisinin çözüldüğü bir sorundur. Yine AKP ve MHP’nin de Kürt sorununu tanıyan, sonra çözüldü diyen en son ‘Bu ülkede Kürt sorunu yok’ diyen iktidara hatırlatmak isteriz. Bir halkın dilini, kimliğini, kültürünü inkar ederseniz, siyasetçilerini cezaevlerine gönderirseniz, her gün fezleke hazırlar, soruşturma başlatırsanız, iradesinin, belediye eşbaşkanlarının yerine kayyımları atarsanız bu sorunu çözdük diyemezsiniz.

Türkiye halkları seçim istiyor ama yüzsüzler, utanmazlar sandığı getirmekten kaçınıyorlar. Buradan çağrı yapıyoruz, eğer kendinize güveniyorsanız, seçim kararı alın kurun sandıkları. Hep birlikte halkın hakemliğine başvuralım, halk kimi tercih ediyor görelim. Biz her yönüyle hazırız. Seçimlere hazır olduğumuzu Batman’dan deklare ediyoruz. Yarın da bir ay sonra da yapılsa HDP seçimlere, ülkeyi yönetmeye hazırdır.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz