Ekibini yarın tanıtacak..

0

‘Memleket Hareketi’ni başlatan Muharrem İnce, İstanbul’da yarın ekibini açıklayacak. Yarın saat 11.00’de İstanbul Bakırköy’deki Polat Otelde düzenleyeceği basın toplantısıyla yol haritasını açıklayacak olan İnce, Millet İttifakı’nın içinde olduklarını söyledi.

“Biz üçüncü bir yol olarak ’50+1 ila yapılabilir bu iş’ diyoruz, bizim iddiamız bu.” diyen İnce, şöyle devam etti: “Seçime yakın, anketleri var, saha çalışması var, sokağı var, ittifaklar kurarsınız o ayrı mesele. Ama bugünden ittifakla yola çıkılmaz. O sonraki işlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi şunu iddia etmelidir; biz tek başımıza 50+1’i alacağız. Bütün siyasi partiler böyle yola çıkmalıdır ki hele hele ana muhalefet partisi CHP’nin temel işlevi olmalıdır bu. Zaten mantalite hatası buradan kaynaklanıyor.”

Parti kurma çalışmaları yürüten Mustafa Sarıgül konusunda da İnce, “Biz Memleket hareketi olarak, ben hariç arkadaşlarımın hemen hemen hepsi bir kamu görevinde, seçimle gelmiş bir kamu görevinde belediye başkanı, milletvekili, eski milletvekili değiller. Arkadaşlarım bu memlekete sevdalı, vatansever, yurtsever insanlar. Bizim hiçbir dirsek temasımız yoktur, kendisine de başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz