Ekmeğin rengine, çocuk sayısına karışıyorsun; her şeye burnunu sokuyorsun da 10 bin dolar maaş alan siyasetçiyi niye araştırmıyorsun?

0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nı açtı. Şişli’deki açılış töreninde konuşan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi. “Peşin peşin Erdoğan’ı uyarıyorum.” diyen İnce, şunları söyledi:

“14’ünde Biden ile görüşeceksin. Sorularımı peşin peşin soruyorum. Afganistan ve Ukrayna’da jandarmalık görevini kabul ettin mi? S-400’lerin parasını verdik anahtarını teslim ettin mi? Yoksa İncirlik’te Amerikalılara mı teslim edeceksin? O S-400’lerin parasını millet verdi. Amerika başkanıyla görüşmeden önce Mavi Vatan’dan vazgeçtin mi vazgeçmedin mi? Milletten gizli saklı hangi görüşmeleri yaptınız? Mavi Vatan’da Ege’de, Doğu Akdeniz’de var mıyız yok muyuz? Filistin’le İsrail arasında arabuluculuğu Türkiye Sisi’ye verdi mi vermedi mi? Mavi Vatan Ege’de ne yapacak? 14’ünde Biden’dan FETÖ’yü isteyecek misin istemeyecek misin? Peki papazı gönderdin FETÖ’yü alamadın. Doğru düzgün istedin mi? İstedin vermediler mi? O zaman neden papazı verdin.” 

İsizliğin artışa geçtiğini kaydeden Muharrem İnce, “Milletin vergisini borcunu ileri tarihe atıyorsun. Sonra ‘Millete destek’ verdik diyorsun. Ertelemek ötelemek ne zamandan beri destek oldu? Ülkede 10 milyon işsiz var. 3 gençten biri işsiz. İşçi büyümüyor. Çiftçi büyümüyor. Senin yandaşların büyüyor.” dedi.

İnce, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu Erdoğan’ın etrafında ne kadar adam varsa biz mecburuz 4-5 maaş vermeye. Bir maaş yetmiyor, gözleri doymuyor. Bir tane örnek vereceğim Emniyet Genel Müdürü, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden bir maaş alıyor, aynı zamanda PTT’nin de yönetim Kurulu üyesi. Emniyet ile PTT arasında ne bağ var ya. Soygun düzeni bu soygun. Maaşı yetmiyorsa arttıralım. Fazla para verelim. Ne kadar bürokrat varsa o yönetim kurulu, bu yönetim kurulu. 4 maaş alan var 5 maaş alan Erdoğan’ın adamları var. Ama millete bin 200 lira reva görüyor.”

Muharrem İnce, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in bir siyasetçiye ayda 10 bin dolar verildiğine dair iddialarıyla ilgili olarak da “İddiayı ortaya atan İçişleri Bakanı. Savcılar sus pus. Yargı çalışmıyor. Ekmeğin rengine karışıyorsun, çocuk sayısına karışıyorsun, her şeye burnunu sokuyorsun da 10 bin dolar maaş alan siyasetçiyi niye araştırmıyorsun Erdoğan?” diye konuştu.

“KANAL İSTANBUL’A SONUNA KADAR KARŞI ÇIKACAĞIZ”

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak da “Panama, Süveyş Kanalı gerekli. Çünkü mesafeyi kısaltıyor. Bu projeyle kâr var mı? Yok. Gemi trafiğini arttırıyor mu? Evet. Senin derdin rant. Bu yapılan yanlıştır. Sonuna kadar karşı çıkacağız. Devlet adamlığına yakışmaz. Bu memlekete kötülüktür. Biz karşı çıkıyoruz ve hukuktan yanayız.” dedi.

Muharrem İnce, erken seçime hazır olduklarını söylerken de “18 Eylül’de kurultayımızı yapacağız. Varsa yüreğiniz gelin yapalım. Bizim korkumuz yok.” diye konuştu.

İnce, çatı aday tartışmalarına da değindi. İnce, “Belediyede çatı aday tutar. Çünkü tek turlu. Ama Cumhurbaşkanlığı seçimi 2 turlu. 50+1 almak lazım. O zaman çatı aday doğru değildir. ‘Bu Erdoğan çok güçlü, birleşelim yenelim’ diyorlar. Öyle bir şey yok.” dedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz