Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak..

0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü İYİ Parti Genel Merkezi’nde görüştü.

Görüşmede Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş’ın “İcracı Cumhurbaşkanlığı Yardımcısı” görevi teklifi yapıldı. Bu teklif Akşener tarafından kabul edildi. Yeniden Altılı Masa’ya dönen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, bugün saat 15.00’te yapılacak toplantıya da katılacak. Toplantı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığının kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

İmamoğlu, “Bugün bu ziyaretimizi, değerli Genel Başkan’ımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisiyle gerçekleştiriyoruz. Biz, Türkiye’mizin özellikle depremle birlikte yaşadığı zor günlerde milletimizin, memleketimizin geleceği açısından Altılı Masa’nın stratejisinin, varlığının çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu önemine binaen buradayız. Saygıdeğer Genel Başkan’ımızla duygularımızı paylaştık.” dedi.

Yavaş ise “Bizler, Millet İttifakı’nın belediye başkanlarıyız. Masa’da yaşanan bu olayları seyretme imkanımız yok. Çünkü hep birlikte bir araya geldik; Ankara, İstanbul gibi birçok büyükşehri kazandık. Önümüzde seçim var, milletimizin ayrılığa tahammülü yok. Böyle bir deprem felaketinden sonra bu yaraları saracak şekilde tekrar bir araya gelinme arzusu, halkımızın arzusu. Biz de görev edindik. Bunu Sayın Genel Başkan’ımıza ilettik. Değerlendirecekler.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti Genel Merkezi önünde şu açıklamayı yaptı: “Az önce yaptığımız açıklama; Sayın Genel Başkanımız milletimizin iradesi ve isteği doğrultusunda, başından beri verdiği mücadelenin bir gereği bir öneri getirdiğini ifade etmiştim. İki değerli büyükşehir belediye başkanımızın icracı, yetkili Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmaları konusunda.

Az önce Sayın Genel Başkanımız da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bir görüşme gerçekleştirdiler. Şu an itibarıyla Genel Başkanımız, birazdan Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşecek Millet İttifakı toplantısına katılma kararı almıştır.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz