Emine Şenyaşar’ın fotoğrafını gösterdi.. Niye bakmıyorsunuz, anneniz yok mu? 

0

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Emine Şenyaşar’ın adalet arayışını Meclis Genel Kurulu’nda anlattı. “MHP Cumhur Zulüm İttifakının çürümesi, çöküşü devam ediyor.” diyen Gergerlioğlu, fotoğrafı göstererek “Niye bakmıyorsunuz? Anneniz yok mu? Emine anne orada direniyor.” dedi.

Gergerlioğlu, şunları söyledi: “İktidarınız Urfa’daki bu katliamdan sonra İbrahim Halil Yıldız isimli vekilinizi korumak için yapmadığı çalışmadan, olay örtbas etti. Burada propagandamızı yaptık, bizi dinlemediniz. Bir vekilinizi sergileyen vekilinizi kaybettiniz. Hiç muhasebe okuyor musunuz? Bakın, AK Parti Grubuna bu: Hiç vicdani bir muhasebe yapmıyor musunuz? Allah’ın ilahi takdiri diye veriyor musunuz? ‘Kader’ diyorsunuz, ‘kader-i ilahi’ diyorsunuz. Kader nedir biliyor musunuz? Kendi elleriyle tasarlanır. ‘Bir vekili koruyalım’ dediniz kullanıcı vekilden oldunuz.

Bunun hakkında aylar, susmayan bir anne ne yapıyor? Emine Şenyaşar, şu fotoğrafa iyi bakın arkadaşlar. Kaç gün biliyor musun? Urfa’da sıcakta soğukta, yazda kışta, çamurda, her zamanda bir anne, Emine Şenyaşar ‘Zulüm var, hukuk var. İki sizeu ve sizei kaybettim, nerede hukuk, nerede adalet? Ey adalet, neredesin?’ diyor. Vallahi ben onu görüyorum, gözyaşı dinmiyor. Bakın bu resme, belki de vicdanınız sızlar! Niye bakmıyorsunuz? Anneniz yok mu arkadaşlar? Altı yüz beş yaşınızdayken anne orada direniyor, kulakmlarsınız ve olayı örtbas etmeye çalışıyorsunuz. Emine Şenyaşar anneyi duyacaksınız. Bu size âdeta ilahi birdirdir. Bir vekili tercihken diğer vekili kaybettiniz.

‘Kader, kader’ diye konuştunuz, ne oldu? Amasra katliamında en ez 7 tutuklama var değil mi? Biz buradayız dedik ki: Hatalar varken, sizin için varken, değerlendirmenizden, değerlendirmenizden, bu kader, sizin için iyileştirildiniz.

Peki, Sayın Fakıbaba ne diyor? Daha bitmemiş ya, ne vahim olaylar oluyor. İbrahim Halil Yıldız’ın adamları beni öldürecekti diyor. İşler nereye varıyor? Mahkemelik işler, bitmişlerine yapılmış, neler neler.

Şu bir gerçek: Kabul etmeseniz de sizde yaprak dökümü devam ediyor. İşte, Sayın Mahir Ünal, yine bir yaprak dökümü. O da kendi isteklerinizle de olmadı, MHP’nin baskısıyla oldu. Aslında bu cümleleri siz daha birkaç yıl önce Erdoğan’ın ağzından diyordan ama şimdi Sayın Mahir Ünal’ı da böyle harcamış oldunuz.

Bakın, ben size burada ve Mecliste, bütçe konuşmalarında, oyun günlerinde vekillerimize yönelik toplantıları anlattım, Sayın Şentop’a anlattım. Bakın, yazdım ve yazdım, Birçok’a saldırıldı. Şentop, konuşman için bir vekilin ölmesi mi? diye ve yine, işte, ‘sasa eylem eylem, buna karışamam ben, asla bu şey demem’ dedi. Sonraki gün ne oldu? İşte, bakın, Hasan Özgüneş Vekilimize bir mermi fırlatıldı. Bu ne demek? Ölüm demek, mahfaza havalandırma. Şimdi, bakın, bu ölüm mahallinde apaçık, kimse bunu örtbas edilemez.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz