Emniyet, 81 ilde 40 bin personelle asayiş uygulaması yaptı

0

Emniyet Genel Müdürlüğü, bir ilke imza attı. Aynı anda Türkiye genelinde 40 bin personelle asayiş uygulaması yaptı. Emniyet’ten yapılan açıklamaya göre uygulamaya 81 ilde 5 bin 863 ekip, 40 bin 507 personel, 7 helikopter, 10 deniz aracı, 138 dedektör köpeğin katıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve merkezden takip edilen uygulamaya, 81 ildeki Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Uyuşturucuyla Mücadele, Deniz ve Havacılık Şubeleri katıldı.

Asayiş uygulamasında şehirlerin giriş ve çıkışları başta olmak üzere kent merkezlerinde, önceden tespit edilen bin 906 hassas noktada, şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapıldı. Güvenlik-özgürlük dengesinin gözetildiğinin dile getirildiği açıklamada, uygulamanın temel insan haklarına saygılı bir yöntemle mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz