En iyi post- apokaliptik filmler!

0
Rabia Güner

Çoğumuz bugün yaşadığımız dünyada bir çöküş olsa, neler olacağını merak ederiz. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için en iyi post- apokaliptik filmlerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Dünya bir kıyamet sonrasını yaşasa, nasıl yaşardı? Hangi hayvanlar hayatta kalır, hangi gıdalara ulaşılır, insanlar savaşır mı yoksa birlik mi olur gibi soruları merak ederiz. Peki, filmler bu konuları nasıl işlemiştir? İşte sizler için derlediğimiz 3 film…

It Comes at Night – Gece Gelen (2017)

Gece Gelen (It Comes at Night) filmi - Sinemalar.com

Doğal olmayan bir tehdit dünyayı korkutmaktadır. O sırada ıssız bir evde zayıf bir iç düzen hakimdir. Bir adamın, karısı ve oğluyla kurduğu bu düzen, sığınmak isteyen çaresiz ve genç bir ailenin gelişiyle alt üst olur.

Dışarıdaki dehşet giderek büyümektedir. Evin içinde de ciddi bir paranoya ve güvensizlik baş gösterir. Fakat ailenin babası olan Paul, ailesini koruması gerektiğinin farkındadır. Üstelik gizli ve canavarca olsa dahi…

This Is The End – Buraya Kadar (2013)

Buraya Kadar (2013) | MUBI

Aktör ve stand-up komedyeni Jay Baruchel, en iyi arkadaşı Seth Rogen ile kaliteli zaman geçirmek istemez. Bunun yerine kendisini yeni Hollwood malikanesinde James Fronco’nun büyük eve taşınma partisinde bulur. Ancak Jay, ünlülerle kaynaşmaya çalışırken, bir dizi kıyamet alameti ortaya çıkar.

Los Angeles ve taşınma partisi adeta mahşer gününe döner. Şimdi James’in evinde sağ kalan bir avuç insan ne yapacak? Üstelik hızla azalan yiyecek ve su kaynaklarıyla mücadele etmek zorundalar…

Bird Box (2018)

Menyeramkan, Ternyata Beginilah Rupa Makhluk yang Meneror Sandra Bullock di  'Bird Box'

Görünmeyen kötü niyetli bir güç, insanlığa dair çoğu şeyi temizlemiştir. Kabus gibi bir gerçekliğin ortasında kalan bekar bir anne ve iki çocuğu nasıl hayatta kalacak? Dünyada korunan son bir sığınak vardır ama oraya ulaşmak fazlasıyla riskli olacaktır.

Üstelik bu görünmez güç göz teması kurulduğu anda insanın ölümüne sebep olduğu için gözlerini devamlı kapalı tutmak zorundalar… Bu karanlık yolda hayatta kalmak ve sığınağa ulaşmak oldukça zordur. Peki, bunu başarabilecekler mi?

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz