Enis Berberoğlu, açlık grevinden vazgeçti.. Görüşe çıkmayacak, savunma yapmayacak

0

CHP’nin tutuklu İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, açlık grevinden vazgeçti. Yargıtay’ın kararı sonrası dışarıyla ilişkisini kesme, kimseyle görüşmeme ve mahkemede savunma yapmama kararı alan Berberoğlu’nun avukatları ve ailesi aracılığıyla yaptığı açıklama şöyle:

“Anayasal hakkımın Yargıtay 16’ncı Daire tarafından ayaklar altına alınmasına ne tepki vereceğimi epeyce düşündüm. Sonuçta pazartesi sabahından itibaren ailemle, avukatlarımla ve milletvekilleriyle açık-kapalı görüşe çıkmama, mahkemelerde savunma hakkımı kullanmama ve dışarıyla haberleşmeyi kesme kararı aldım. Bu zor karar doğaldır ki ailemi, avukatlarımı, partimi ve sevenlerimi mutlu etmeyecek, dolayısıyla onlardan bağımsız ve hatta onlara rağmen uygulamam zorunlu.

Ama herkes bilsin ki niyetim onları üzmek değil, tam aksine daha fazla üzülmelerini engellemek ve korumak. Çünkü görüyorum ki benim etrafımda dönen tartışmalarda aileme, partime ve hatta seçmenlerime bile çamur sıçrıyor, çektiğim eziyet yoldaşlarıma korku salma amacıyla malzeme ediliyor. Tabii ki görüşemediklerimi çok özleyeceğim ve fakat biliyorum ki her ne kadar ormanda yaşasa da her ağaç tek başına ve ayakta ölür.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz