Erdoğan: 14 Mayıs’ta sandığa gömeceğiz

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli’de restorasyonu tamamlanan Aydos Kalesi ile Sultan Korusu’nun açılış töreninde konuştu.

“Avrupa’nın ‘aferin’ demesine bunlar muhtaç. Bizim ise milletimin ‘aferin’ demesine ihtiyacımız var.” diyen Erdoğan, “14 Mayıs’ta sadece CHP’nin başındaki zata ‘bay bay’ demekle kalmayacak, aynı zamanda tek parti zihniyetinin bu son çırpınışlarını da sandığa gömeceğiz. Türkiye’nin yapılanları yıkacak, tersine döndürecek bir yıkım ekibine değil daha büyük eserler yapacak AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na ihtiyacı var.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Mayıs'ta tek parti zihniyetinin son çırpınışlarını da sandığa gömeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir şehri bünyesindeki kanserli hücrelerden arındırmanın, ardından ekonomik ve sosyal potansiyelini harekete geçirmenin, tarihi ve insani güzelliklerini ortaya çıkarmanın kolay olmadığını söyledi.

“Üstelik tüm bu çalışmaları, yaptıklarınızı engellemek, hatta tersine çevirmek için buldukları hiçbir fırsatı kaçırmayan bir güruha rağmen yürütüyorsanız işiniz daha zor.” diyen Erdoğan, “Ülkenin ve İstanbul’un enerjisini tüketerek, vaktini ve imkanlarını heba ederek yıllarını çalanlar hiç boş durmadı, durmuyor. Kendi köhne düzenlerini sürdürmek için vesayetten darbeye, terör örgütlerinden emperyalistlere kadar herkese göz kırpanlar hep olduğu gibi yine karşımızda kol kola girdiler.” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın altılı masa olarak hazırladıkları ortak mutabakat metni için Batı’nın kendilerini alkışlayacakları şeklindeki sözlerine atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ne diyor? Batı ne diyecekmiş? Vay, vay, vay.. Yazıklar olsun. Avrupa’nın aferin demesine bunlar muhtaç. Bizim ise işte karşımdaki milletimin aferin demesine ihtiyacımız var. Bunlar herkese eyvallah ederler. Bir tek değerleriyle inancıyla tarihiyle kültürüyle ihtiyaçlarıyla beklentileriyle bu millete dönüp bakmazlar. Biz de hayatımızın her safhasında olduğu gibi bugün de sadece Allah’a güveniyor, sadece milletimizden destek bekliyoruz.”

Şair Mehmet Akif Ersoy’un “Allah’a dayan sa’ye sarıl hükmüne ram ol/ Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol” dizelerini okuyan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Tek parti özentisi, faşist zihniyetin, rahmetli Menderes’in, ‘Yeter, söz milletindir’ diyerek milletimiz adına sergilediği meydan okumayı, aradan geçen üç çeyrek asra rağmen hala hazmedemediğini görüyoruz. Esasen bizim de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımızdan başlayarak milletimizle birlikte bunlara karşı girdiğimiz her seçim, kazandığımız her başarı yeni bir meydan okumaydı. Ülkemizin 14 Mayıs’ta gideceği seçimlerde küresel güçleri arkasına alarak yeniden tek parti faşizmini hortlatmak isteyen zihniyete karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz. Hazır mıyız? Önümüzdeki seçimlerde ‘Yeter; söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek huzurunuza geliyoruz.”

“Eser ve hizmet siyaseti tercihinizi bir kez daha sandıkta göstermenizi istiyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı’nı beraberce inşa edelim diyerek desteğinize talibiz.” diyerek, şunları aktardı:

“Kadınlarımıza gelin Türkiye Yüzyılı’nı birlikte tasarlayalım, birlikte ilmik ilmik dokuyalım diyoruz. Hanımlar hazır mısınız? Durmak yok, çok çalışacağız. Bir hanım 10 hanım, bir genç 10 genç, bir ana kademe 10 ana kademe demektir. Var mıyız? Gençlerimize, gelin size emanet edeceğimiz Türkiye Yüzyılı’nı birlikte kuralım, Türkiye Yüzyılı’nın kodlarını birlikte yazalım diyoruz. Geçtiğimiz 20 yılda İstanbul başta olmak üzere ülkemizin 81 vilayetinin tamamını nasıl asırlık eser ve hizmetlere kavuşturduysak bu altyapı üzerinden Türkiye Yüzyılı destanını hep beraber yazalım. Bu millet bunu yapar mı? Bay bay Kemal yapar mı? Ona şunu söyleyin, onun yanındaki gelenlerden git Okmeydanı SSK hastanesindeki pislikleri temizle. Biz onun maalesef bıraktığı o hastaneyi şimdi Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu modern hastanesi yaptık. Sizlerden güya bize karşı aday çıkarmak için kurdukları masanın altından birbirlerini tekmelemekten başka bir şey yapmaya fırsat bulamayanlara eser ve hizmet siyaseti tercihinizi bir kez daha sandıkta göstermenizi istiyorum.”

“CHP’nin başındaki zatın sarıldığı ‘Bay Kemal’ sıfatını terfi ettirdik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin önemine vurgu yaparak, şöyle konuştu: “CHP’nin başındaki zatın büyük bir hevesle sarıldığı ‘Bay Kemal’ sıfatını terfi ettirdik. Şimdi 14 Mayıs’ta artık adı ne oldu? ‘Bay bay Kemal’e’ çevireceğinizden şüphe duymuyorum. Kardeşlerim unutmayınız, 14 Mayıs’ta sadece CHP’nin başındaki zata bay bay demekle kalmayacak, aynı zamanda tek parti zihniyetinin bu son çırpınışlarını da beraberce sandığa gömeceğiz. Milleti ve onun iradesini bir kenara bırakıp ülkeyi 6 kişinin hırslarının oyuncağı haline getirmek isteyenlerin heveslerini inşallah kursaklarında bırakacağız. Ülkenin yönetimini, yetkiyi milletten alan kişi yerine hiçbir meşru hakları olmayan bir grup muhterise teslim etmek isteyenlerin oyunlarını inşallah sandıkta bozacağız. Bu zafer aynı zamanda son 3,5 yıldır adeta kaderine terk edilen, unutulan, kaynakları sömürülürken eser ve hizmetten mahrum bırakılan İstanbul’un da ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacaktır.”

“Vatandaşımı doğruya doğru demeye davet ediyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli’den 14 Mayıs’ta yanında olmalarını beklediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Buradan her vatandaşımı, ülkemizin dünden bugüne muhasebesini yaparak doğruya doğru demeye davet ediyorum. Burada her vatandaşımı ülkemizin kazanımlarına sahip çıkmaya, evlatlarımızın geleceğinin sembolü Türkiye Yüzyılı’na katılmaya davet ediyorum. Bizim yolumuz hakkın, hakikatin, doğrunun yoludur. Bizim mücadelemiz istiklalin, istikbalin, huzurun, güvenin, istikrarın mücadelesidir. İşte 20 yıldır karşınızdayız. Ülkemize eser kazandırma, milletimize hizmet etme, mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkma, Türkiye’yi büyütme ve güçlendirme dışında bir niyetimizi, bir çabamızı gören var mı? Utanmadan şunu söylüyorlar. ‘Adalet yok, işte suistimaller var.’ Ey bay bay Kemal, ey yanındakiler bugüne kadar şu ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne siz mi çıkardınız? Bütün bunları yapan kim? Bütün bu altyapıyı yapan kim? 26 havalimanından 57 havalimanına Türkiye’yi çıkaran, Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, şehir hastanelerini yapan kim? 76 üniversiteden 208 üniversiteye çıkaran, 6 bin 100 kilometreden 30 bin kilometreye şehirler arasındaki bu yolları yapan kim? Bay Kemal sen mi yaptın? Yoksa senin yanındakiler mi yaptı? Ben bunları sayıyorum, peki o masanın etrafındakiler neyi sayacaklar? Ha sayacaklar biliyorum. Nedir? Bunlar musluk açar musluk. Başka yaptıkları bir şey yok. Çalışan, üreten, er meydanında mücadele eden biziz ve etmeye devam ediyoruz.”

“14 Mayıs’a kadar durmak yok”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar-Şuhut arasındaki yolun açılışını yaptıklarını hatırlatarak, “Durmuyoruz. Durmak yok. İşte bugün de Aydos’tayız. Burayı yapıyoruz. Her çalışan, her üreten, her er meydanında mücadele eden gibi eksiklerimiz olabilir ama bunu bilin ki bundan sonrası çok daha farklı olacak.” diye konuştu.

Erdoğan, her şeyi tartışmaya hazır olduklarını ancak asla bu topraklardaki bin yıllık varlıklarının esasını oluşturan değerlere aykırı tek bir söz, hareket ve işlerinin gösterilemeyeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Sen git George’tan ‘aferin’ almaya devam et. Zavallı bunlar ya zavallı. Bunlar bizim yanımızda adam gibi yürüdü ama bizden sonra kayboldular. Gözünü Amerika’ya, Avrupa’ya, başka yerlere dikip rotasını oralardan aldığı işarete göre belirleyenlerin böyle bir derdi de böyle bir direnişi de böyle bir gayreti de olamaz. Ne diyor? ‘E ben Davos’a gideceğim.’ E ne yapacak sana Davos? Davos’ta, yanımda ve o zaman IMF’nin başında olan zat, onunla konuşuyoruz. Dedim ki ‘bak buraya adamlarını gönderirsin, taksitlerini alırsın ama Türkiye Cumhuriyeti’ne talimat veremezsin.’ 23,5 milyar dolar borcumuz vardı. 2013, IMF’ye olan borcu sıfırladık. Bir daha IMF’yi kapıdan sokmadık. Ama bu CHP şu anda o masanın etrafında onlardan birileriyle otellerin lobilerinde yine IMF ile görüşmeye devam ettiler. Ve o zaman Merkez Bankamızın rezervi, 27,5 milyar. Şimdi Merkez Bankamızın rezervi 128,5 milyar dolar oldu. Kardeşlerim biz buyuz.”

Ülkenin ve milletin hayrına herhangi bir icraatları olmayanların, tuğla üstüne tuğla koydukları görülmeyenlerin karşısına yine eserleriyle hizmetleriyle vizyonlarıyla çıkacaklarını anlatan Erdoğan, Türkiye’nin buna ihtiyacının olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlere az bir sürenin kaldığına dikkati çekerek, şöyle konuştu: “14 Mayıs’a kadar durmak yok. Kapı, kapı dolaşacağız. Hayatın her alanında daha ileriye gitmemizi sağlayacak yatırımlara devam edeceğiz. Ne diyor? ‘Şunu yıkacağız, bunu yıkacağız?’ Niye yıkıyorsun ya, sen kimsin ya, sen neyi yıkıyorsun ya? Öbür tarafta adaletten bahsedeceksin. Öbür taraftan utanmadan, sıkılmadan ‘Biz bu milletin kuruşunu yedirmeyiz’ diyeceksin. Eee nasıl yıkacaksın? Türkiye’nin yapılanları yıkacak, durduracak, tersine döndürecek bir yıkım ekibine değil daha büyük eserler yapacak daha büyük hizmetler getirecek, AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na ihtiyacı var. Milletimiz inşallah 14 Mayıs’ta bir kez daha tercihini bu yönde yapacaktır.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz