Erdoğan 9 Temmuz’da yemin edecek.. Kabine aynı gün açıklanacak

1

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 Temmuz Pazartesi günü yemin edeceğini açıkladı. Kalın, aynı gün düzenlenecek bir basın toplantısıyla Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin de Erdoğan tarafından kamuoyuna ilan edileceğini belirtti.

Erdoğan’ın Meclise saat 16.30’da gelip TBMM Genel Kurulu’nda yemin edeceğini belirten Kalın, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız yemin töreninden sonra Anıtkabir’i ziyaret edecektir. Aynı gün saat 18.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde çok sayıda yabancı devlet, hükümet, meclis ve heyet başkanlarıyla, ülkemizin tüm kesimlerini temsilen davet edilen hazirunun katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni yapılacaktır. Bu törenin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız, misafiri olan devlet, hükümet ve meclis başkanlarına bir akşam yemeği verecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın göreve başlayacağı tarihe kadar, hükümetin TBMM’den aldığı yetkiye dayalı olarak, yeni yönetim sistemine geçişle ilgili uyum yasaları çıkartılacaktır. Meclis’teki yemin töreni ile Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin açıklanacağı zaman aralığında da ilk Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlanacaktır. Böylece, yeni sistemin mimarisi hayata geçirilmiş olacaktır.”

1 Yorum

  1. “Aynı gün saat 18.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde çok sayıda yabancı devlet, hükümet, meclis ve heyet başkanlarıyla, ülkemizin tüm kesimlerini temsilen davet edilen hazirunun katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni yapılacaktır. Bu törenin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız, misafiri olan devlet, hükümet ve meclis başkanlarına bir akşam yemeği verecektir.” ?!

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz