Erdoğan açıkladı.. 65 aylıkları üç ayda bir ödenenler aylık almaya başlayacaklar

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iftarda emekliler ile bir araya geldi. “Şu anda Asgari ücretin altında emekli maaşı alan yok.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Bir müjdeyi daha paylaşmak istiyorum; emeklilik için başvuru yapan ancak henüz işlemleri sonuçlandırılmayan 100 bin vatandaşımız bulunuyordu. Onların da ilk maaşlarını ve bayram ikramiyelerini alabilmelerini sağlıyoruz. Temmuz zammından da faydalanacaklar. 65 aylıkları kendilerine üç ayda bir ödenen kardeşlerimiz de eylül ayının başından itibaren bu maaşlarını aylık olarak almaya başlayacaklar.

Emeklikten sonra ticari faaliyette bulunanların yüzde 15 oranındaki sosyal güvenlik destek primlerini de kaldırdık. KDV iadesinin maaşa eklenmesinden banka promosyonlarına seyyanen yapılan artışlardan yıllık standart maaş zamlarına, intibaklardan, ikramiye yıl sınırlarının kaldırılmasına kadar her vesile ile emeklilerimizin eline geçen parayı yükseltmenin gayreti içinde olduk. Sosyal güvenlik reformu ile SSK, Bağ-Kur’u, Emekli Sandığı’nı aynı çatı altında topladık.

Biz hiçbir zaman seçim meydanlarında bol keseden öyle atıp tutup da iş başına gelince bunları unutanlardan olmadık. Bazılarının sırtında küfe yok bol bol atıyorlar. Sırtımızda küfe var. Yapamayacağımızı vaat etmeyiz. Hiçbir vatandaşımızı aldatmadık. Sözümüz var; ne aldatanlardan ne aldananlardan olacağız. Emeklilerimiz ile birlikte inşallah vakit birlik, Türkiye vakti diyerek bu mücadeleyi, başarıya ulaştıracağız. Gazyağı, ekmek almak için o mühürleri bilirsiniz değil mi? Hatırlarsınız değil mi? Ben de babamın nüfus kağıdında olan o mühürlere bakmıştım. Kömür almak için o mühürleri iyi bilirim. Şimdi böyle bir şey var mı? Hepsi tarih oldu. O meşhur CHP’nin dönemleriydi. Artık bu çileleri halkımıza çektirmiyoruz.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz