Erdoğan: Belarus ile ticarette 1,5 milyar dolarlık hedef var

0

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belarus Cumhurbaşkanı Lukashenko, baş başa ve heyetler arası görüşmeleri gerçekleştirdi. Sonrasında ise ortak basın toplantısı düzenlendi. Ticarette 1,5 milyar dolarlık bir hedef koyduklarını ve bunun gerçekleşebileceğini dile getiren Erdoğan, ulaştırma ve sanayi başta olmak üzere işbirliği alanların çeşitlendirilmesini istediklerini vurguladı.

“Belarus, FETÖ ile mücadelemizde bizi yalnız bırakmadı.” diyen Erdoğan, Türkiye’nin Belarus’un bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olduğuna dikkat çekti. Erdoğan, “9. Savunma Sanayi iş birliği toplantısı Şubat ayında Ankara’da yapıldı. Gerekli hazırlıklar vakitlice yapılmış ve anlaşmalar hazırlandı. Ticaret hacmimiz gelişme eğilimi içerisinde, az önce de görüldüğü gibi aramızda 6 anlaşma imzalandı.” dedi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından, Fransa’nın başkenti Paris’teki Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangınla ilgili bir mesaj paylaştı. Erdoğan, Fransızca mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Paris’in sembollerinden biri olan ve insanlığın ortak mirası Notre Dame Katedrali’ni tahrip eden korkunç yangın bizi de derinden sarstı. Kendim ve halkım adına, Fransız halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz