Erdoğan: Bunların derdi bölgeyi DEAŞ’ten temizlemek değil..

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Keçiören Metrosu açılış törenine katıldı. Erdoğan, Keçiören metrosunun bugünden itibaren fiyatının 2.5 olarak belirlendiğini, ayın 15’ine kadar ücretsiz olarak hizmet vereceğini açıkladı.

Türkiye’nin karşısına çıkamayanların terör örgütleri aracılığıyla can yakıp arkadan hançerlemenin hesabı içinde olduğunu dile getiren Erdoğan, DEAŞ terör örgütüne karşı mücadelenin süreceğini vurguladı.

“DEAŞ’a karşı başka bir terör örgütünü destekleyenlerin oyunları ve bahaneleri, Türkiye’nin sahaya inmesiyle bozulmuştur, boşa çıkmıştır.” diyen Erdoğan, şunları söyledi: Görüldü ki bunların derdi, bölgeyi DEAŞ’ten ve diğer terör örgütlerinden temizlemek değil, tam tersine bölgenin, bitip tükenmeyen bir kan ve ateş denizine dönüştürülmesidir.

Ülkemize yönelik tehditleri kaynağında yok etmek zorundayız. Şunu bir an olsun aklımızdan çıkarmamalıyız; Türkiye’nin güvenliği Gaziantep’te değil Halep’te, Hatay’da değil İdlip’te, Mersin’de değil Kıbrıs’ta, Kars’ta değil Nahçıvan’da, Artvin’de değil Batum’da, Trakya’da değil Balkanlar’da başlar, bunu böyle bilelim.

Biz, hep, her yerde, her zaman ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ dediğimizde en gür cevabı Keçiören’den aldığımızı biliyoruz. Türkiye’yi ayakta tutan ruh işte budur. Bunun için her fırsatta kimi zaman etnik, kimi zaman da meşrep farklılıkları üzerinden milletimizi kışkırtmaya çalışıyorlar. Ama başarılı olamadılar, Allah’ın izniyle olamayacaklar.

Kardeşliğimizi bozamadılar, bozamayacaklar. Milletimiz, terör örgütleri ve onların destekçileriyle istismar edilmeye çalışılan vatandaşlarımız arasındaki ayrımı her daim titizlikle yapmıştır.

İdam konusundaki kanaatimi biliyorsunuz. Parlamentoya bu konu geldiğinde parlamento bunu müzakere eder. Bana gelmesi halinde onaylarım. Çünkü, benim bu konudaki inancım şudur; katili affetme yetkisi devletin değildir. Katili affetme yetkisi, varsa katilin varislerinindir, kendi birinci derece yakınlarıdır. Ha, devlete yönelik işlenmiş suçlar varsa eyvallah. Devletin bunları affetme yetkisi vardır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz