Erdoğan: Hiçbir Alman şirketiyle ilgili başlattığımız bir soruşturma, araştırma yoktur.. Türkiye’yi karalamaya gücünüz yetmez

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkitelli İstanbul Şehir Hastanesi kredi anlaşması imza törenine katıldı. Almanya ile yaşanan gerilime değinen Erdoğan, şunları söyledi:

“İlgili tüm kurumlarımız uluslararası kuruluşların önlerini açmaya hazırdır. Biz böylesine iyi niyetliyken bazılarının ticaretle siyaseti karıştırdığını görüyoruz. Alman Ekonomi Bakanının hiçbir mesnete dayanmayan, Türkiye’ye yatırım yapan şirketleri tedirgin etmeyi amaçlayan açıklamalarını kınıyorum. Bu asla, siyasette temsil makamında olanlara yakışmaz.

Terörle, teröre bulaşanlarla siyaseti lütfen birbirine karıştırmayın. Ve ben MİT’i, İçişleri Bakanımı aradım ve kendilerine sordum. Şu ana kadar Alman şirketleriyle ilgili başlattığınız herhangi bir soruşturma var mı diye. Ve dün arkadaşlarımdan aldığım cevap şudur; hiçbir Alman şirketiyle ilgili başlattığımız bir soruşturma, araştırma yoktur.

Alman dostlarıma, tüm dünyaya şunu hatırlatmak istiyorum; Türkiye’yi karalamaya gücünüz yetmez. Bu tür şeylerle de bizi korkutmaya gücünüz hiç yetmez. Bugüne kadar Alman firmalarının nasıl güvence altında çalıştırdıysak bundan sonra da aynı şekilde güvence altında çalıştırmaya devam ederiz. Onların garantisi, güvencesi biziz. Biz kazan kazan esasına göre onlarla bugüne kadar çalıştık. Şu  anda olayı farklı mecraya çekmek suretiyle Almanya’nın Türkiye olan münasebetlerini burada zedelemek, lekelemek isteyenler yanlış yolda gidiyorlar.

Dün geceki depremde ciddi bir hasar ortaya çıkmaması alınan tedbirlerin etkili olduğunu göstermiştir. Allah hepimizi ve tüm dünyayı bu tür afetlerden korusun.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz