Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ile görüşecek..

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu. “Türkiye’nin her alanda olduğu gibi yasama faaliyetlerinde de geri kalmaya tahammülü yoktur.” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Partiyi ikiye böldük, yarısı Meclis’te yarısı sahada olacak şekilde kesintisiz hizmet göstermenizi istiyorum. Çok çalışacağız ki hedeflerimize ulaşabilelim. AK Parti’de parti içi yarış bir demokrasi şölenidir. Yapılan detaylı çalışmalar ve istişareler sonucunda bir isim aday olarak ilan edilir ve bu isim açıklandıktan itibaren her şey geride kalır. Partimiz tüm gücüyle adayımız etrafında kenetlenir. Mahalli seçimleri atlattıktan sonra önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi olacak. 31 Mart seçimleri için hazırlıklarımızı tamamladık ve tüm gücümüzle sahaya indik. Manifestoyu Ankara’da ilan ettik ve böylece seçim kampanyamızı da resmen başlatmış olduk. Kampanyamızın ana fikrini ‘milletin gönlüne girmek’ oluşturuyor.

Ülkemizin en kritik günlerini yaşadığı şu dönemlerde tek millet tek devlet tek bayrak tek vatan ilkesinde buluşan herkesle yol yürümeye hazırız. Bizim dünyamızda kibrin, büyüklenmenin, hizipçiliğin ve adaletsizliğin yeri olmadığını göstereceğiz. İzmir, Ankara ve İstanbul gibi metropollerimizin kimi bölgelerinde ciddi sorunlar olduğunu gözlemliyoruz. Şehir planları hakkaniyete uygun şekilde hazırlanacak. Kentsel dönüşüm bölgelerimizde atılacak adımlar ‘gönüllülük’ esasına göre yapılacak.

50-60 katlı binalarda yaşayanların birbirlerinden haberi var mı? Komşuluk hukuku var mı? Önümüzdeki dönemde yatay şehirleşme ile örnek yerleşim alanları kurulacak. Kupon yerleri sömürmek suretiyle değil, ‘değer üreten yapılaşmalar’ çerçevesinde yatay mimari üzerinden ilerleyecek yaklaşımlar önceliğimiz olacak. Kur saldırısını kısa sürede etkisiz hale getirdik. Hamd olsun ekonomideki kayıplarımız, terör gibi can kaybı değil para kaybıdır.

Bay Kemal sen bunları bilir misin; nerden nedeye geldik. Bay Kemal anlatmaz, Kandil ile iş tutmuş olanlar hiç anlatmaz. Kandil’le CHP iş tutuyor, İYİ Parti iş tutuyor, Saadet Partisi iş tutuyor. Bakın bunlar kıyamet alameti. Nereden nereye geldik.

Bay Kemal sen bunları bilir misin; nerden nedeye geldik. Bay Kemal anlatmaz, Kandil ile iş tutmuş olanlar hiç anlatmaz. Kandil’le CHP iş tutuyor, İYİ Parti iş tutuyor, Saadet Partisi iş tutuyor. Bakın bunlar kıyamet alameti. Nereden nereye geldik.

CHP, ülkemizin yeniden IMF’ye gideceği yalanını uyduracak kadar alçak bir fırsatçılık peşinde. IMF gidenlerin kim olduğu belli CHP zihniyeti gitti. Türkiye 2013 yılı Mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha da Allah’ın izniyle açmayacaktır. Bizi Afrika ülkeleri konumuna geriletecek böyle bir yolun sözünü dahi etmek ihanettir.

İş Bankası masada bunu unutmayın. Gazi Mustafa Kemal’in İş Bankası’nı CHP’ye değil, Hazine’ye tahsisi vardır ve İş Bankası Allah’ın izniyle Hazine’nin malı olacaktır. Bu parlamento, bu tarihi kararı da Allah’ın izniyle alacaktır.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz