Erdoğan, Rabia’yı dün Katar topraklarına gömüverdi..

0

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK sonrası konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın giderayak diline dış politikada “Sil Baştan” sözünü doladığını belirten Öztrak, şunları söyledi:

“Anlaşılan beyefendi bu seferde Sevgili Şebnem Ferah’ın şarkı sözlerini aşırmaya niyetli. Suriye Devlet Başkanı Esad’la ilişkilerin ‘Haziran seçiminden sonra sil baştan’ ele alınabileceğini söylemişti. Dün de ‘Katil Sisi’, ‘Zalim Sisi’, ‘Darbeci Sisi’ dediği Mısır Devlet Başkanı Sisi ile ‘Sil Baştan’ yaptı. Televizyonlarda ardından hıçkıra hıçkıra ağladığı, dört parmak yapıp meydanlarda selamlattığı Rabia’yı, dün Katar topraklarına gömüverdi.

Siyasetçi sonradan yeme ihtimaline karşı sözlerinin yumuşak ve tatlı olmasına dikkat etmelidir. Anadolu’muzda da bunla ilgili çok güzel bir söz vardır. ‘Siyasette adama kirlettiği testiden su içirirler.’ Bugün Erdoğan’ın giderayak kirlettiği testiden su içmeye razı olması, pislettiğini temizlemeye çalışması, ‘Deliğe süpürülmemek için’ dış güçlerle pazarlık yapma çabasıdır.

Bizim bu konuda tavrımız nettir. Mısır ile ilişkilerimiz, Suriye ile ilişkilerimiz, bölgeyle ilişkilerimiz hızla normalleştirilmelidir. Tekrarlıyoruz; ‘Siyasetçinin geçmişi sözlerine kefil olmalı, Sözleri ileride kendisinden davacı olmamalıdır.’ Erdoğan’ın geçmişi de sözleri de ortadadır. Erdoğan için tek bir öncelik vardır.

O da koltuğudur. O koltuğu korumak için Erdoğan’ın yapmayacağı şey, vermeyeceği taviz yoktur. O nedenle Erdoğan’ın açıkları, zaafları, bugün ülkemizin en önemli beka sorunudur.

Erdoğan’ın fotoroman İçişleri Bakanı, patlayan bombaları ABD’ye bağlıyor, ‘Taziyeyi asla kabul etmiyorum’ diyor. Aynı gün Erdoğan Endonezya’da taziye dilekleri için Biden’a teşekkür ediyor. Bunlar cami avlusunda başka, yurtdışında başka konuşuyorlar. Millet oynanan bu oyundan artık bıktı, usandı. Erdoğan ‘Sil baştan’ deyince bu milletin çektiği onca acı, katlandığı onca maliyet ne yazık ki silinmiyor.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz