Erdoğan: Sömürgeciliği devam ettirenlerin krizler karşısında vicdani tavır takınmasını beklemiyoruz

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi’ne katıldı. “Ülkemizde tek bir kadının bile sırf cinsiyeti yüzünden şiddete uğramasını, hele hele hayatını kaybetmesini asla kabul edemeyiz. Ülkemizi kadına yönelik şiddetin ve cinayetin gezdiği bir yer gibi sunanların kendi içlerindeki çürümeyi gözlerden kaçırmaya çalışmasını kabul edemeyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2021-2025 Eylem Planı’na ilişkin, “Kadınlarımızı fiziksel şiddet yanında onur ve haysiyetlerine yönelik saldırılardan da korumayı amaçlamaktadır.” değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hadi bakalım bu seçimde kaç tane başörtülü milletvekili adayı çıkaracaksın? Şimdi bunu söyledim ya inanın başörtülü milletvekili adayı da koyar. İkna odalarını kuranlar şimdi de geldiler ‘Başörtü sorununu çözelim’ diyorlar. Ne kadar güzel. Bak nereden nereye geldik. Bir gece yarısı kalktın ‘Yasal düzenleme yapalım’ dedin. Biz yıllardır bunu düşünüyoruz zaten. ‘Gel’ diyoruz ‘şimdi bunu beraber yapalım.'”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen MÜSİAD EXPO’ya katıldı.

“Sömürgeciliği yeni yol ve yöntemlerle devam ettirenlerin krizler karşısında vicdani tavır takınmasını beklemiyoruz.” diyen Erdoğan, şunları söyledi: “Ciddi gıda krizi ve kıtlıkla boğuşan Somali, Cibuti, Sudan başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahibi ülkelere tahıl gemilerinin ulaşmasını temin edeceğiz. Bizi asıl üzen İslam dünyasındaki kardeşlerimizin, en azından bir kısmının mazlum ve mağdurların çığlıklarına sağır kesilmesidir.

Sayın Putin ile görüşmemde, şunu söyledi. ‘Biz dedi ücretsiz olarak bu tahılı bu ülkelere Cibuti, Somali, Sudan’a gönderelim’ dedi. Hem fikir olduk.

Karadeniz’de bulduğumuz doğalgazı sisteme verdiğimizde konutların ihtiyacını karşılama yanında elektrik üretiminde de rahatlık sağlayacağız. Küçük ve orta ölçekli işletmelerden başlayarak sanayicilerimizin ve ihracatçılarımızın hepsine hitap edecek finansman araçlarını hizmete sunacağız.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz