Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle soruşturma başlatıldı..

0
Latest posts by Emrullah Bayrak (see all)

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri sebebiyle Canan Kaftancıoğlu hakkında resen soruşturma başlattı.

Kaftancıoğlu’nun Erdoğan’a yönelik sarf ettiği söz ve beyanların “Cumhurbaşkanına hakaret” suçu kapsamında kalan söylemler olduğunu belirten Başsavcılık, şüpheli Kaftancıoğlu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan resen soruşturma başlattı.

Erdoğan’ın avukatları da Cumhurbaşkanı hakkında küçük düşürücü ifadeler kullandığı gerekçesiyle Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Kaftancıoğlu’nun 12 Ağustos’taki toplantıda yaptığı konuşmada Erdoğan’a yönelik küçük düşürücü, aşağılayıcı ve hukuk düzeni tarafından hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir üslup ile yüz kızartıcı ifadeler kullanmak suretiyle onur, şeref ve haysiyetini zedelediği ve ağır hakaretler ile kişilik haklarını ihlal ettiği ifade edildi.

Dilekçede, “Şüpheli hiçbir ahlaki ve toplumsal değerle bağdaşmayacak şekildeki ifadelerle müvekkilime alenen hakaret etmiş ve bu hakaretleri basın yoluyla yapması sebebiyle suçun nitelikli hali sübut bulmuştur” ifadesine yer verilerek, “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan cezalandırılması istendi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz