Erdoğan’dan Muharrem İnce’ye: Sen bizim yatırımlarımızı görmüyor musun; kör müsün?

0

AK Parti’nin “Büyük İstanbul Mitingi”, Yenikapı Miting Alanı’nda yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın da katıldığı mitinge, eski Başbakanlardan Tansu Çiller de katıldı.

Siyasetle ilgili bir soruya Çiller, “Herkes bir söz söyler ama son sözü millet söyleyecektir. Bugün bir milli şuurla buradayım.” dedi.

Mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Bay Muharrem, yolsuzluklardan bahsediyorsun. Haddini bil. Biz İstanbul’u borçla devraldık. Sen bizim yatırımlarımızı görmüyor musun? Kör müsün? Rant odaklarının saldırılarını püskürttük Bay Muharrem. Sen bizim yaptığımız yatırımlara kör müsün, görmüyor musun bu yatırımları? Adam tam kör. Adam soygunlardan bahsediyor, haddini bil. Bay Muharrem ustana da söyle; ‘Şöyle soydular böyle soydular’ diyorlar. Neyi soyduk. Bu ne hayasızlıktır.

Bir önemli müjde var. Yaslıada vardı ya biz onu Demokrasi ve Özgürlükler Adasına çeviriyoruz. Burada uluslararası toplantılarımızı yapacağız. İki gün üç gün adaya kapanacağız ve netice alacağız. O CHP zihniyeti, Menderes gibi insanları ipe götürdü. Ey Muharrem, Menderes ve arkadaşları ipe götürülürken siz ne yaptınız? Biz buyuz bay Muharrem ben laf salatası yapmıyorum.

Bugün Elazığ’da konuşmuş, bizim millet bahçeleriyle dalga geçiyor. Geçen gün orada maalesef şehitlerimiz oldu. Dün TOKİ’ye talimat verdim konut TOKİ’yi orayı konut planına almıştı. Orayı millet bahçesi yapacağız. 26 dönümlük yeri Elazığ’da TOKİ yeni projesini hazırlıyor. Orayı da Elazığ’a millet bahçesi olarak kazanıyoruz.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz