Erduvan’ın Yerinde Siz Olsaydınız:

0
Latest posts by Emin Keşmer (see all)

1-Oy oranım yarıya düştü eyvah diye panik yapmazdınız, Kamuoyu Araştırma Şirketleri’ne (muhalif gibi duranlar da dahil) basardınız parayı HALA BİRİNCİ PARTİ VALLAHİ dedirtirdiniz.

2-İktidara geldiğim yıllardaki gibi ‘’dava uğruna çabalayan’’ ekip dağıldı, şimdi herkesin gözü kıyıdan kıyıdan yeşil dolarlara kayıyor ba demezdiniz. ÇELİK GİBİ AYAKTAYIZ ELHAMDÜLİLLAH diye nümero çekerdiniz.

3-Deprem bölgelerinde s.çtık vallahi, nasıl düzeltsek bu algıyı, bu salakça işbilmezliği… demezdiniz! Tırnaklarınızı yemezdiniz. Aksine aslanlar gibi ayaktayız, BÜTÜN SORUNLARI NASIL DA ŞIP DEYE ÇÖZÜYORUZ, SEYREDİN MİLLEEET! der işin içinden sıyrılmaya bakardınız. Bütün bunlar KADER PLANINDA VAAR… GÜNAHA GİRMEYİN ZAAR… deye ağıtlar yakardınız!

4-TOGG otomobil işi de YERLİ ve MİLLİ UÇAK GİBİ tıraş çıktı dedirtmezdiniz. Ulan ne yapıp edin Çin’den mi olur, İtalya’dan mı olur, bir düzine otomobil yaptırıp getirtin de bi show yapalım, milletin ağzına bir sakız daha basalım… Bari SEÇİME KADAR ÇİĞNESİNLER… derdiniz.

5-Yıllardır AHAN DA GAZ ÇIKIYOR yalanını bu seçimde de artık tekrarlayamayacağınızı şak diye anlar, Karadeniz sahilinde herhangi bir yere, tüplerle gaz çıkıyormuşçasına alevler tutuşturtup, yanınıza da malum efendileri FORMA GİYMİŞ İBRİKLER MİSALİ dizdirerekten kameralara tokuşturup… bir âlâ SHOW hazırlatır, hiçbir seçim meydanında artık oluşturamadığınız heyecanı uyandırmaya bakardınız.

6-Kim bilir gerçek değerinin kaç misline mal olan ve dünyada eşi benzeri görülmemiş UCUBE SİHA GEMİSİNİ  sanki gerçek uçak gemisiymiş gibi yakınından F-16’ları uçurtarak çekim hilesi ile HAKİKİ UÇAK GEMİSİ yaptık bakın millet algısı yaratmaya çalışıp, dingil görevliler beceremeyince de Saray Burnu’da demirletip görücüye çıkartırdınız!

7-Hükümet ve parti içinden -yağmadan yeterince nasiplenemediği için- yükselecek çatlak sesleri ‘’Ben kaybedersem sizi kazığa oturtacaklar haa!’’ diye korkutur, hep birlikte kaynaşmış bir kitleyiz ba! diye yeniden havaya sokardınız.

8- Seçimlerde yüzde yarım oy alamayacak da olsa çok büyük kitleleri şahlandırıp kudurtacak potansiyele sahip Orta Anadoğu ve Balkonların böyüg dava partısı DEMOKRATİK SOL PARTİ’yi yedeğinize alıp yeniden tarih yazmaya kalkardınız.

9-Söylemi size ne kadar aykırı da olsa HÜDA PAR’ı yedeğe alıp partinizi parıl parıl parlatırdınız… ALLAHIN ARSLANLARINA PASLI KILIÇLARI YAĞLATIRDINIZ.

10-Millet ‘’Açıııız!’’ deyu bağıranda; AÇSINIZ AMA BAKIN GÜVENDESİNİZ… Biz olmasak sizi üç gün yaşatmazlar bu dış mihraklar… deyu 100 yıllık teraneyi yeniden ısıtıp milletin önüne önüne sürer, gözüne gözüne sokardınız.
Ta ki gözlerini kör edene kadar!

EY KAARİ, BUNLARI ÜÇ-DÖRT MİSLİ DAHA ÇOĞALTMAK MÜMKÜN.
SAY SAYABİLDİĞİN KADAR.
BUNLAR, HERKESİN BİLDİĞİ, KÖRLERİN İSE GÖRMEDİĞİ, GÖRMEMEK İÇİN CANHIRAŞ DİRENDİĞİ MİLLİ SIRLAR.

Benim naçizane tavsiyem ve dahi ricam şudur dostlar:

MADEM BİZ DE OLSAK HAKKATEN BUNLARI YAPARDIK DİYORSANIZ 

LÜTFEN BİRAZ DUYAR KASIN
REYLERİ ERDUVAN’A BASIN

BAŞKA YERLERE KAYDIRMAYIN!

KAYDİRA KAYDİRA NE HALLARA DUŞDUK, SİZ DE GÖREYİSUĞUZ DAA!

Önceki İçerikGa-Fil
Sonraki İçerikSeçime doğru: Şapkadan tavşan niyetine uçak, gemi, tren çıkıyor.. İktidarın bu hesabı doğru olabilir mi?
Eğitimci, Oyun Yazarı ve Yönetmen ÖZGEÇMİŞ: 1954 Tirebolu doğumlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Bölümünü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 34 yıl çeşitli liselerde Edebiyat Öğretmenliği ve Müdürlük yaptı. 4 yıl Kültür Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. ESERLERİ: Bir Poşet İstanbul Toprağı (Roman, 2012 Yunus Emre’yi Kim Öldürdü (Roman dosyası) Devlet Tiyatroları Repertuarına Alınan Oyunları (2012): Vah Güzel İstanbul Yunus Emre’yi Kim Öldürdü? Yaşamın Kıyısında Zirzop Kral Aldığı Ödüller: BASÜBADELMEVT oyunu Kör Sema Oyun Yazma Yarışması, Birincilik Ödülü NUH’UN AĞRISI oyunu Aydın Üstüntaş Jüri Özel Ödülü Yazdığı Diğer Oyunlar: Mutluluk Tarifleri, Kulüp Paragöz/ Anatolia Yolu / Yurdun Seni Çağırıyor Nazım/ Son Oidipus/ Savaş Devam Ediyor/ İyi Aileler İyi Çocuklar/ Bir Ateş Ver (Kahır Yolcusu Bir Zamane Dervişi: Ruhi Su), Melekut, Girdap Nasrettin Hoca’nın Biri Bir Gün (Çocuk Oyunu) Kuşlar Cumhuriyeti (Çocuk Oyunu) Gençlik Tiyatroları Festivallerinde kendi yazıp yönettiği oyunlarla ödüller almış; Yunanistan ve İsviçre’de bu oyunlarıyla turneler yapmıştır. Oyunları ülkenin birçok şehrinde amatör veya yarı amatör topluluklarca; üniversite-lise, ilköğretim tiyatro topluluklarınca oynanmıştır. 2013’ten beri Amerika’da yaşamaktadır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz