Erkeklerin tıraş konusunda dikkat etmesi gereken noktalar

0
Rabia Güner

Erkeklerin tıraş konusunda dikkat etmesi gereken önemli noktalar vardır. Gelin, derlediğimiz maddelere birlikte göz atalım. Çünkü dikkat edilmediği takdirde istenmedik sonuçlarla karşılaşma olasılığınız olabilir…

Tıraştan hemen önce peeling yapmak

Tıraş aslında bir pul pul dökülme şeklidir. Bu nedenle cildinizi çok fazla ovalar ve tüm bu ölü deri hücrelerini çıkarırsanız, çok fazla tahriş olur. Ovalamadan sonra bacaklarınızdaki gözenekler daha açık bırakılır ve bu da daha fazla kesik oluşmasına neden olur. Bunun yerine, bunu en az 48 saat önceden yapın.

Jiletleri paylaşmak

Uygun olsa da, kesinlikle güvenli veya hijyenik değildir. Jiletleri paylaşmak mantarları, bakterileri ve diğer iğrenç şeyleri yayabilir. Kan varken, hepatit B ve C’ye bile bulaşabilirsiniz. Staph enfeksiyonları da mümkündür.

Eski usturalar

Eski bir tek kullanımlık tıraş bıçağı kullanmak hayır-hayır! Çıkarılabilir bıçaklara sahip olsanız bile, bunları değiştirmek de önemlidir. Bıçaklar köreldiğinde, belirli noktalardan sert geçmeniz gerekir, bu da kesme riskini artırır. Kör bıçaklar ayrıca tıraş bıçağının yanmasına neden olur.

Duş almadan tıraş olun

Fark yaratmadığını düşünebilirsiniz, ancak duşun ortasında tıraş olmak bacaklarınızın nemi daha iyi emmesini sağlar. Folikülleri hazırlayacak ve yumuşatacak, bu da zor tıraş işini çok daha kolaylaştıracaktır.

Tıraş kremi yerine sabun kullanmak

Kuru tıraş, yapabileceğiniz en kötü şeydir ve hızlı bir şekilde batık tüylere, jilet yanıklarına ve kesiklere neden olur. Sabun köpüğü tıraş makinenizde birikecek ve daha az etkili hale getirecek. Bunun yerine, ideal olarak aloe vera içeren tıraş jeli kullanın.

Sonrasında losyon sürmemek

Nemlendirici içerikli bir tıraş kremi veya jeli kullanmak nasıl önemliyse, hala nemli olan cildinize biraz losyon (veya yağ) sürmek suyu cildinizde hapsedecek ve saçınızı daha esnek tutacaktır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz